Archív správ 2017

55. ročník Veľkej ceny v plávaní

V termíne 26.-28.5.2017 sa v Bratislave uskutoční najprestížnejšie podujatie Slovenskej plaveckej federácie - jubilejný 55.ročník Veľkej Ceny Slovenska, ktoré sa koná na krytej 50 - metrovej plavárni Pasienky.

Európsky pohár mládeže v športovom lezení: Michalková druhá

Vanda Michalková, členka NŠC v športovom lezení, obsadila v 2. kole Európskeho pohára mládeže v Boulderingu v portugalskom Soure v kategórii Youth B Female 2. miesto. Preteky sa uskutočnili uplynulý víkend od 19. do 21. mája 2017.

Dukátová doplatila na trestné sekundy

Na 69. ročníku Medzinárodného tatranského slalomu sa v nedeľu v Liptovskom Mikuláši bojovalo o prvenstvá vo finálových jazdách a uzavrela sa aj nominácia do reprezentačného družstva Slovenska. Mimoriadne dramatické medzi 24 bránkami boli preteky kajakárok. Až tri sa zmestili do rozpätia 0,27 sekundy s tesným víťazstvom Ukrajinky Usovej pred Elenou Kaliskou a ambasádorkou NŠC Janou Dukátovou, ktorá doplatila až na štyri trestné sekundy na 5. a 14. bránke.

Česká atletická extraliga: výsledky športovcov NŠC

Halový vicemajster Európy v behu na 60 m z Belehradu a člen NŠC Ján Volko je v úvode letnej atletickej sezóny vo vynikajúcej forme. V 1. kole českej extraligy utvoril na pražskej Juliske v behu na 200 m v daždi slovenský rekord.Vo finále behu na 100 m vyrovnal slovenský rekord Adama Závackého a splnil limity na júlové ME do 23 rokov v poľskej Bydgoszczi a aj na augustovú univerziádu na Taiwane. Úspešní v lige boli aj ďalší členovia NŠC: V behu na 800 m triumfoval ambasádor NŠC Jozef Repčík. Na 800 m žien finišovala Alexandra Štuková druhá pred bronzovou Gabrielou Gajanovou a splnila ostrý limit SAZ na MEJ v Grossete. Limit na ME do 23 rokov splnil Jakub Matúš, na 100 m prekážok.

Šprintér Volko v českej extralige s rekordmi na stovke i dvestovke

Šprintér Ján Volko, člen NŠC, vytvoril v 1. kole českej atletickej extraligy v Prahe nový slovenský rekord v behu na 100 m v kategórii do 23 rokov časom 10,23. Rekordný výkon z rozbehu vo finále ešte zlepšil a s 10,21 vyrovnal seniorský rekord Adama Závackého spred štyroch rokov. Na dvestovke zabehol 20,66 a zlepšil vlastný slovenský rekord z vlaňajška o 0,03 s.

ME v karate: Dominik Imrich získal bronz

Slovenské karate si vybojovalo na 52. majstrovstvách Európy v tureckom Kocaeli dve bronzové medaily. Zaslúžili sa o ne v športovom zápase kumite družstvo žien a v hmotnosti do 60 kg Dominik Imrich, člen NŠC. Dominik Imrich obsadil ešte s družstvom v športovom zápase kumite muži 7. miesto. 7. miesto obsadila v športovom zápase kata ženy aj členka NŠC Ema Brázdová.

1. kolo slovenskej atletickej ligy v Košiciach: výsledky

Úvodné kolo slovenskej atletickej ligy na štadióne Technickej univerzity v Košiciach vyhrali v chladnom a veternom počasí favoriti - muži AC Stavbár Nitra a ženy VŠC Dukla Banská Bystrica. Za NŠC štartovali Lukáš Beer, ktorý prekonal 206 cm, no ponad 210 sa už nepreniesol. Matúš Talán vyhral osemstovku (1:53,92), Daniela Ledecká splnila v behu na 400 m prekážok časom 1:00,23 min limit (1:00,75) pre účasť na ME do 23 rokov Bydgoszczi. Jakub Matúš vyhral šprinty (100 a 200 m).

Štvrtý ročník obnovenej slovenskej atletickej ligy seniorských družstiev

Štvrtý ročník obnovenej slovenskej atletickej ligy seniorských družstiev sa začal v pondelok 8. mája v Košiciach 1. kolom. Na rozdiel od minulého ročníka štartuje v oboch kategóriách len po sedem tímov. V porovnaní s vlaňajškom chýbajú muži aj ženy AŠK Slávia Trnava. Nováčikom v lige budú atlétky Tatrana Spišská Nová Ves. Mnohí z atlétov sú podporovaní Národným športovým centrom. Daniela Ledecká, členka NŠC, hneď pri svojom prvom štarte na 400m prekážok v tejto sezóne splnila v Košiciach limit na ME 23. Lukáš Beer, člen NŠC vyhral súťaž výškarov.

ME v zápasení: Jaloviar vypadol v osemfinále

Na ME v srbskom Novom Sade neuspel slovenský reprezentant vo voľnom štýle a ambasádor NŠC Jozef Jaloviar, v kategórii do 97 kg, keď stroskotal hneď na prvej prekážke. V osemfinále prehral s Bulharom Michailom Petrovom Ganevom 0:4. Na európskom šampionáte sa za NŠC predstaví v grécko-rímskom štýle ešte Leoš Drmola (71 kg).

Viliam Tankó vybojoval bronz na medzinárodnom turnaji Feliksa Stamma vo Varšave

21-ročný úspešný reprezentant v boxe a člen NŠC Viliam Tankó opäť dokázal, že patrí k špičke a na silnom medzinárodnom turnaji Feliksa Stamma v poľskej Varšave si vybojoval bronzovú medailu.

Stránka: << 1 ... 891011121314 ... 19 >>