Archív správ 2017

Zlato z Presidents Cup - Europe 2017 pre taekwondistu NŠC Šveca

Zlato z Presidents Cup - Europe 2017 pre taekwondistu NŠC Šveca

Fantastický výsledok prišiel z najväčšieho Taekwondo G-2 Turnaja, na ktorom participuje viac ako 2000 pretekárov zo sveta, no najmä Európska špička. Zlato z Presidents Cup - Europe 2017 putuje na Slovensko, získal ho člen NŠC Filip Švec.

 
Slovenský džudista Matej Poliak (NŠC) vybojoval bronz na ME vo Varšave

Slovenský džudista Matej Poliak (NŠC) vybojoval bronz na ME vo Varšave

Na 66. majstrovstvách Európy vo Varšave vybojoval slovenský džudista Matej Poliak v hmotnosti do 66 kg bronzovú medailu, keď v rozhodujúcom súboji zdolal Izraelčana Barucha Šmailova. Pre slovenské džudo je to v ére samostatnosti šiesty vzácny kov (0-3-3). V úvodnom dni ME sa zo slovenskej štvorice na tatami v Torwar aréne predstavil jedine Matej Poliak a hneď sa postaral o príjemné prekvapenie. Po 12 rokoch medailovej pauzy slovenského džuda sa postavil na stupeň víťazov úplne nečakane, keď sa mu síce pred ME verilo, no na medailu ho málokto predurčoval. Člen STU Bratislava, kde ho s podporou Národného športového centra pripravuje Jozef Krnáč, sa napokon v turnajovom pavúku prepracoval až na bronzovú priečku.

 
Lukáš Beer: V sparťanských podmienkach vyrástol na atléta európskej úrovne

Lukáš Beer: V sparťanských podmienkach vyrástol na atléta európskej úrovne

Obdobie s mnohými zaujímavými momentmi a zmenami prežíva košický skokan do výšky a člen NŠC Lukáš Beer. Jeho športový príbeh je predovšetkým o obetavosti, obrovskej snahe a vytrvalosti, keď aj v sparťanských podmienkach vyrástol na atléta európskej úrovne. V tohtoročnej halovej atletickej sezóne mal výbornú formu. Zažiaril na jednom z najlepších svetových halových mítingov v skoku do výšky – na 23. ročníku Banskobystrickej latky. Na marcovom európskom halovom šampionáte v Belehrade skončil na 11. mieste. Za najzásadnejšiu zmenu vo svojej športovej kariére pokladá Lukáš Beer to, že sa stal členom Národného športového centra.

 
Veľká noc 2017

Veľká noc 2017

Národné športové centrum želá všetkým športovcom, športovým odborníkom, partnerom a podporovateľom radostné prežitie Veľkonočných sviatkov v kruhu svojich najbližších.

 
Mladí slovenskí džudisti s medailami z medzinárodných turnajov

Mladí slovenskí džudisti s medailami z medzinárodných turnajov

Slovenskí mladí džudisti sa začiatkom apríla zúčastnili dvoch medzinárodných podujatí. Na Cadet European Judo Cup v Tepliciach, v Českej republike, vybojovalo Slovensko striebornú a bronzovú medailu. Na Junior European Cup v Lignano, v Taliansku, taktiež striebornú a bronzovú medailu. Za NŠC sa v Tepliciach predstavili Denis Turac, ktorý získal striebro a Miroslav Ruttkay skončil 13. V Taliansku Miroslav Blahušiak vybojoval striebro a Dominika Kinceľová skončila na peknom 9. mieste. Martin Mokoš vypadoll hneď v prvom kole.

 
ME do 21 rokov taekwondo - Švec piaty

ME do 21 rokov taekwondo - Švec piaty

V termíne od 5. do 9. apríla 2017 sa v bulharskej Sofii konali Majstrovstvá Európy v taekwonde do 21 rokov. Slovensko a zároveň aj Národné športové centrum reprezentovali Filip Švec, Gabriela Briškárová, Adrián Angyal, Gabriela Bohušová, Dávid Sajko a Daniel Lefkovitš. Najúspešnejším reprezentantom zo Slovenska sa stal len 16 ročný Košičan Filip Švec. Vyhral 3 zápasy a obsadil skvelé 5. miesto.

 
Karate: MSR seniorov - športovci NŠC víťazne

Karate: MSR seniorov - športovci NŠC víťazne

V sobotu 8. apríla sa v Galante konali Majstrovstvá Slovenska seniorov v karate. Naša špička, ktorej reprezentanti sú aj v podpore Národného športového centra, sa opäť ukázali v tom najlepšom svetle. Víťazstvo si nenechali ujsť Alžbeta Ovečková a Dominik Imrich.

 
Jana Dukátová opäť na Wings for Life World Run

Jana Dukátová opäť na Wings for Life World Run

V nedeľu 7. mája od 13.00 hod. sa aj v Bratislave uskutoční štvrtý ročník charitatívneho behu Wings for Life World Run. Podujatie sa koná simultánne vo viac než tridsiatich krajinách sveta. V skupine ambasádorov zastupujú športové prostredie reprezentanti vo vodnom slalome Jana Dukátová, ktorá je zároveň ambasádorkou Národného športového centra a Jakub Grigar, alpský lyžiar Adam Žampa či bývalý futbalista Filip Šebo.

 
SOV chce zastrešiť všetky športové zväzy na Slovensku

SOV chce zastrešiť všetky športové zväzy na Slovensku

Výkonný výbor Slovenského olympijského výboru (VV SOV) prebral na svojom štvrtkovom zasadnutí koncepciu a víziu ďalšieho smerovania SOV do roku 2020. Jednou z hlavných tém bola ambícia zastrešiť športové organizácie a športové hnutia. VV SOV poveril prezidenta, aby o tejto téme rokoval s Konfederáciou športových zväzov SR a s ostatnými subjektmi predovšetkým z radov neolympijských športov.

 
Medzinárodný projekt DIYPES

Medzinárodný projekt DIYPES

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Pedagogická fakulta, Katedra telesnej výchovy a športu je partnerom v projekte Erasmus + Sport, ktorý má názov DIYPES "Urob to sám! Participatívny prístup pre zvýšenie účasti a zainteresovanosti stredoškolákov na hodinách telesnej a športovej výchovy". Cieľom projektu je navrhnúť inovatívne intervencie na zvýšenie participácie a zainteresovanosti stredoškolákov na hodinách telesnej a športovej výchovy.

 
Stránka: << 1 ... 9101112131415 ... 19 >>
Počet na stránku: