Archív správ 2017

Dom Športu dostane novú podobu, počíta sa aj s NŠC

Dom športu (DŠ) v Bratislave dostane čoskoro novú podobu. Jeho súčasný majiteľ Ladislav Asványi (na snímke) spoločne s architektmi predstavil v utorok projekt rekonštrukcie budovy, v ktorej by mali sídliť športové zväzy a ďalšie športové subjekty vrátane Slovenského olympijského výboru (SOV), sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR, či Národného športového centra (NŠC).

Boxeri NŠC sa na Kube stretli s olympijskými legendami

Boxeri Jessica Triebeľová, v podpore NŠC (na snímke) a Alex Triebeľ, v sledovaní NŠC, strávili na sústrední na Kube 22 dní, počas ktorých sa zúčastňovali sparingov, ale aj trojdňového národného turnaja s kubánskym olympijským tímom. Nezabudnuteľné pre mladých športovcov boli stretnutia s legendami boxu ako Félixom Savónom, či Alcidesom Sagarrom, ktorý sám vychoval 63 majstrov sveta a 32 olympijských víťazov.

Džudista Matej Poliak obsadil 5.miesto na turnaji Grand Prix

Na turnaji Grand Prix v gruzínskom Tbilisi skončil najvyššie zo slovenskej trojice džudistov Matej Poliak, športovec v podpore NŠC. V hmotnosti do 66 kg bojoval o 3. priečku, s Brazílčanom Chibanom prehral na ippon a obsadil 5. miesto.

OZNAM o zmene riaditeľa NŠC

Od 1. apríla 2017 došlo ku zmene na poste riaditeľa Národného športového centra (NŠC). Mgr. Boris Čavajda sa vrátil na pozíciu riaditeľa NŠC. Poverenie viesť NŠC dostal od ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Veľká cena Slovenska v karate, športovci NŠC úspešní

Uplynulý víkend sa v Bratislave uskutočnil 37. ročník veľkej ceny Slovenska v karate. Turnaja sa zúčastnilo 1469 pretekárov zo 154 klubov z 21 európskych a svetových krajín. Veľká cena Slovenska v karate bola zároveň nominačným turnajom pred Majstrovstvami Európy seniorov a Majstrovstvami sveta juniorov a starších juniorov U21. Športovci karate v podpore NŠC získali na turnaji štyri víťazstvá, jedno druhé miesto a jedno tretie.

Voľnoštýliar Michael Bodnár získal na medzinárodnom turnaji bronz

Seniorský voľnoštýliar a člen NŠC Michael Bodnár testoval svoju "novú" hmotnostnú kategóriu do 97 kg na druhom medzinárodnom turnaji v tomto roku. Tentokrát na pôde poľského Bialogardu, kde sa mu vlani podarilo vybojovať pódiové umiestnenie. Tréner a športový riaditeľ v jednej osobe, Jozef Lohyňa na snímke, sa mohol tešiť, keď sa Mišovi podarilo úspech zopakovať.

Pešková splnila limit na európsky šampionát do 23 rokov už pri svojej premiére

Strieborná medailistka z olympijských hier mládeže 2014 a športovkyňa NŠC Michaela Pešková obsadila na univerzitnom mítingu Arizona State Pac-12/BigTen Invitations v arizonskom Tempe v USA na 400 metrov prekážok druhé miesto časom 59,35 sekundy. Hneď vo svojom prvom štarte v letnej časti zámorskej sezóny tak splnila limit na júlové majstrovstvá Európy do 23 rokov v poľskom meste Bydgoszcz. Peškovú zdolala len jej spolužiačka z univerzity Jasmine Bargeová (58,59).

Procházková majsterkou Slovenska v šprinte, v dištančných pretekoch skončila druhá

Majstrami Slovenska v behu na lyžiach v šprinte klasickou technikou sa v sobotu v Štrbskom Plese stali Peter Mlynár a Alena Procházková, ambasádorka Národného športového centra. Majstrami Slovenska v behu na lyžiach v dištančných pretekoch voľnou technikou s hromadným štartom sa v nedeľu stali Peter Mlynár a Paulína Fialková. Procházková skončila druhá.

Podmaníková získala striebro a zlato na medzinárodnom mítingu

V úvodnom dni medzinárodného mítingu Banská Bystrica Cup získalo Slovensko dve víťazstvá. O prvé sa postarala Barbora Mišendová, keď vyhrada motýlkársku päťdesiatku. Triumf Mišendovej napodobnila a po striebre na prsiarskej päťdesiatke si náladu napravila Andrea Podmaníková víťazstvom na 200 m trati. Andrea Podmaníková je členkou Národného športového centra.

Oznam MŠVVaŠ SR pre športových odborníkov

Oznamujeme športovým odborníkom, ktorí chcú vykonávať činnosť športového odborníka, že uplynutím termínu 28.2.2017 už nie je možné využiť § 106b zákona č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorým športový odborník mohol oznámiť ministerstvu, že vykonával svoju činnosť ako SZČO pred 1.1.2017. Od tohto termínu je možné vykonávať činnosť športového odborníka ako podnikanie iba tak, že športový odborník prostredníctvom jednotného kontaktného miesta okresného úradu (živnostenský úrad) požiada o zápis oprávnenia na podnikanie.

Stránka: << 1 ... 10111213141516 ... 19 >>