Archív správ 2017

Na halové ME v atletike výprava aj s členmi NŠC

Na halové ME v atletike výprava aj s členmi NŠC

Slovenskú atletiku bude reprezentovať na 34. halových majstrovstvách Európy v Belehrade (3. - 5. marca) 15 pretekárov, z toho 5 členov Národného športového centra. So splnenými limitmi cestujú na podujatie bežci Ján Volko, Jozef Repčík a Alexandra Bezeková, výškár Lukáš Beer a s nesplneným limitom, ale ako majsterka Slovenska bude NŠC reprezentovať Alexandra Štuková. Slovenský atletický zväz (SAZ) vysiela do Srbska druhú najpočetnejšiu výpravu v ére samostatnosti.

 
MS Lahti: Procházková 22. v pretekoch na 10 km klasicky

MS Lahti: Procházková 22. v pretekoch na 10 km klasicky

Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová získala už svoju 16. zlatú medailu na svetových šampionátoch. V utorok na MS v Lahti suverénne triumfovala v pretekoch na 10 km klasicky. Členka NŠC Alena Procházková si vo svojom záverečnom vystúpení išla pre najlepší výsledok. Po 31. mieste v šprinte voľne a 34. priečke v skiatlone sa tentoraz zmestila do elitnej tridsiatky. V pretekoch postupne stupňovala tempo, v druhom okruhu sa zlepšila o deväť miest a solídny finiš pre ňu znamenal 22. priečku.

 
IBU MSJ Osrblie: Štafeta s Pavlákom až pätnásta

IBU MSJ Osrblie: Štafeta s Pavlákom až pätnásta

Štafeta juniorov Ruska v zložení Nikita Lobastov, Igor Malinovskij, Nikita Poršnev, Kirill Strelcov jasne zvíťazila na biatlonových MSJ v Osrblí. Na 4x7,5 km trati za ňou dobehli druhí Nóri (+53,9) a tretí Nemci (+1:39,3). Slovákom s členom NŠC Miroslavom Pavlákom sa nedarilo a skončili až na 15. priečke (+9:07,4).

 
IBU MSJ Osrblie: Štafeta kadetov siedma,  kadetiek dvanásta

IBU MSJ Osrblie: Štafeta kadetov siedma, kadetiek dvanásta

Až 23 štafiet kadetov nastúpilo na štart v predposlednom dni šampionátu a na trati 3x7,5 km sa najlepšie cítili Nóri. Slovenské trio s Matejom Lepeňom, členom NŠC, sa umiestnilo na siedmej priečke. Aj v štafetách kadetiek na 3x6 km sa predstavil pozoruhodný počet 22 tímov. Slovenky, všetky v podpore NŠC, v zložení Veronika Haidelmeierová, Júlia Machyniaková a Henrieta Horvátová skončili dvanáste.

 
V šprinte na MSJ zlato pre Talianku Carrarovú, Machyniaková 52.

V šprinte na MSJ zlato pre Talianku Carrarovú, Machyniaková 52.

Talianka Michela Carrarová zvíťazila na biatlonových MSJ v Osrblí v šprinte junioriek. Od druhej Nórky Tandrevoldovej ju na 7,5 km trati delilo 15,2 sekundy a od tretej Francúzky Begueovej 31,5. Slovenky skončili až v druhej polovici výsledkovej listiny, najlepšia z nich až na 52. mieste bola členka NŠC Veronika Machyniaková, na snímke (+3:44,0), ktorá navyše zápasila s chorobou.

 
MS Lahti skiatlon: Procházková obsadila 34. priečku

MS Lahti skiatlon: Procházková obsadila 34. priečku

Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová triumfovala v sobotňajšom skiatlone na MS v severských disciplínach v Lahti. Jediná slovenská reprezentantka na štarte a ambasádorka NŠC Alena Procházková obsadila 34. miesto s mankom viac ako štyri minúty. Naposledy v skiatlone štartovala Alena na MS v roku 2013 vo Val di Fiemme, vtedy jej patrila 39. priečka.

 
Pešková jedenásta na 600 m na halovom atletickom šampionáte konferencie Big Ten

Pešková jedenásta na 600 m na halovom atletickom šampionáte konferencie Big Ten

Strieborná medailistka v behu na 400 m prekážok na OH mládeže 2014 a členka NŠC Michaela Pešková zabehla v piatok na univerzitnom halovom šampionáte konferencie Big Ten v meste Geneva v americkom štáte Ohio druhý najlepší slovenský halový výkon histórie v behu na 600 m 1:31,50 min. Pešková, ktorá od januára študuje na University of Nebraska v Lincolne, si o 1,58 s zlepšila osobný rekord (1:33,08) z januárového mítingu v Lincolne.

 
Podmaníková ťahákom na Veľkej cene Trnavy

Podmaníková ťahákom na Veľkej cene Trnavy

Najlepšia slovenská plavkyňa za rok 2016 a členka NŠC Andrea Podmaníková ako aj plavec Marek Botík budú najväčšími ťahákmi 43. ročníka Veľkej ceny Trnavy. Na jednom z najvýznamnejších slovenských mítingov v 25 m bazéne sa počas víkendu predstaví 580 plavcov zo 44 klubov zo SR, Maďarska, Česka, Poľska a Švajčiarska. Sobotňajší i nedeľňajší program odštartuje o 9.00 h.

 
Osrblie: Lepeň vďaka slušnej streľbe sedemnásty

Osrblie: Lepeň vďaka slušnej streľbe sedemnásty

V stredu sa vytrvalostnými pretekmi kadetov na 12,5 km začali majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone v Brezne-Osrblí. Zo štyroch Slovákov v štartovom poli bol najúspešnejší Matej Lepeň, ktorý obsadil 17. priečku. Zo slovenskej štvorice kadetiek najlepšie dopadla 40. Veronika Haidelmeierová. Obaja sú v podpore NŠC.

 
Juniorskí majstri Európy v karate navštívili štúdio TV JOJ i laboratóriá NŠC

Juniorskí majstri Európy v karate navštívili štúdio TV JOJ i laboratóriá NŠC

Mladí slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali dovedna šesť medailí v Sofii na 44. majstrovstvách Európy juniorov a kadetov a zároveň 9. ME starších juniorov (do 21 rokov). O dve zlaté medaily pre SR sa v bulharskej metropole postarali športovci zaradení do podpory NŠC: v športovom zápase kumite juniorka Dominika Veisová v kategórii do 48 kg a rovnako junior Adi Gyurik do 76 kg. Obaja spolu s trénerom Petrom Mackom boli pozvaní do štúdia TV JOJ. Mladí karatisti si po vrcholnom podujatí prišli otestovať svoj momentálny stav a absolvovali testovaciu batériu v laboratóriách NŠC.

 
Stránka: << 1 ... 13141516171819 >>
Počet na stránku: