Archív správ 2017

BIATLON: V Osrblí MS juniorov a kadetov aj so 6 členmi NŠC

V stredu sa v Brezne-Osrblí začnú majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone, ktoré sú tento mesiac druhým miestnym významným medzinárodným podujatím po 6. kole IBU Cupu z 3. - 4. februára. Mládežnícky šampionát potrvá do utorka 28. februára. Predstaví sa na ňom takmer 450 adeptov z 37 krajín vrátane 15 Slovákov. Národné športové centrum podporuje šesticu nominovaných mladých biatlonistov (Matej Baloga, Veronika Machyniaková (na snímke), Matej Lepeň, Miroslav Pavlák, Veronika Haidelmeierová a Henrieta Horvátová).

ME kadetov, juniorov, U21 v karate: Slováci úspešní

Na Majstrovstvách Európy kadetov, juniorov, U21, v bulharskej Sofii 2017 sa zúčastnilo 1186 pretekárov z 50 krajín Európy. Slovensko obsadilo vynikajúce 6. miesto v celkovom hodnotení krajín. Medaily dosiahli aj členovia Národného športového centra. Dominika Veisová a Adi Gyurik získali tituly majstrov Európy, Ema Brázdová (na snímke) je vicemajsterkou.

SAZ: Návrh nominácie na halové majstrovstvá Európy v Belehrade

Výkonný výbor Slovenského atletického zväzu (SAZ) po víkendovom šampionáte v Bratislave schválil návrh nominácie na halové majstrovstvá Európy v Belehrade (3. - 5. 3.2017), v ktorom sa ocitlo 16 mien - 10 limitárov, z ktorých štyria sú v podpore NŠC (Volko, Repčík, Beer a Bezeková), 4 majstri Slovenska, z ktorých je v podpore NŠC Alexandra Štuková. SAZ nominoval aj člena NŠC Jakuba Matúša, o ktorom rozhodne Európska atletika.

Atletika: sobotňajšie výsledky z halových MSR

O najhodnotnejšie výkony úvodného dňa halových majstrovstiev Slovenska v atletike v bratislavskom Eláne sa postarali tí, ktorí už mali istú účasť na marcových halových ME v Belehrade - šprintér a člen NŠC Ján Volko (na snímke) a košický výškar a najnovšie športovec v podpore NŠC Lukáš Beer.

Zimný EYOF: bežkyňa na lyžiach Šefčíková štrnásta, hokejisti bronzoví

Bežkyne na lyžiach sa predstavili v rýchlostných pretekoch voľnou technikou. Do prvej skupiny 30 pretekárok sa ale napokon zmestila iba Zuzana Šefčíková, ktorá obsadila 14. miesto. Naši hokejisti nastúpili na svoj posledný na turnaji v Erzurume. V súboji s Francúzskom vyhrali 3:2 a tešili sa zo zisku bronzových medailí.

3. súťažný deň na EYOF 2017 v Erzurume: biatlonistka Horvátová desiata

V prostredný súťažný deň sa na XIII. európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v tureckom Erzurume skončila biatlonistka a členka NŠC Henrieta Horvátová na 10. priečke s jedným chybným zásahom na poslednej streľbe. Ďalšia biatlonistka v podpore NŠC Veronika Haidelmeierová skončila 31. s piatimi chybnými ranami.

Členovia NŠC v druhom súťažnom dni v Erzurume

V tureckom Eruzrume pokračovali súťaže bežeckých lyžiarov a biatlonistov. Do bojov zasiahli aj členovia NŠC. Najlepšie sa darilo Henriete Horvátovej, ktorej sa podarilo dostať do prvej tretiny štartového poľa. S čistou streľbou obsadila napokon 14. miesto.

Ostrava: Atletický míting

Medzinárodný atletický míting Czech Indoor Gala v Ostrave priniesol aj výborné výkony slovenských reprezentantov. Ján Volko (člen NŠC) obsadil v behu na 60 m 5. miesto v slovenskom rekorde do 23 rokov 6,67 sekundy. V behu na 1500 m absolvoval veľkú medzinárodnú premiéru Jozef Repčík (ambasádor NŠC). Skončil šiesty časom 3:42,79 min a za slovenským rekordom z roku 1977 zaostal iba o 29 stotín. Na mítingu sa predstavili aj ďalší členovia NŠC, Ján Kučera a Jakub Matúš.

V tureckom Erzurume otvorili zimný EYOF 2017

V nedeľu bol oficiálne otvorený XIII. zimný európsky olympijský festival mládeže (EYOF), ktorý sa tentokrát koná v tureckom Erzurume. Vo výprave SR figurujú aj zástupcovia Národného športového centra. V behu na lyžiach nás reprezentujú tréner NŠC a servisman Juraj Brugoš a športovci: Kristián Klouda, Dominik Číž, Zuzana Šefčíková, Lucia Michaličková, v biatlone Veronika Haidelmeierová a Henrieta Horvátová.

Hrivnák Klocová získala dodatočne bronz z ME 2010 V Barcelone

Slovenská atlétka a členka NŠC Lucia Hrivnák Klocová získala dodatočne bronzovú medailu z ME 2010 v Barcelone v behu na 800 po dopingu jej súperky Rusky Savinovovej.

Stránka: << 1 ... 141516171819 >>