Archív správ 2017

Plavcami roka 2016 Nagy a Podmaníková

Plavcami roka 2016 Nagy a Podmaníková

Andrea Podmaníková, členka NŠC a Richard Nagy sa stali najlepšími bazénovými plavcami Slovenska za rok 2016. Nagy obhájil minuloročný triumf, Podmaníková triumfovala po prvýkrát. Podmaníková až 11-krát prekonala rekord SR, na MS v krátkom bazéne bola 11. na 200 m prsia. Ďalšie úspechy členov NŠC: Na treťom mieste medzi ženami skončila v ankete Karolína Hájková. Víťazka kategórie Juniorka 2016 je Barbora Tomanová. Za Objav roka vyhlásili Adama Halasa. Najlepšou juniorkou sa v disciplíne Sólo stala Diana Miškechová, ktorá zároveň spoločne s Petrou Ďurišovou ovládla aj juniorskú kategóriu v disciplíne DUO.

 
Tankó v Debrecíne postúpil do semifinále

Tankó v Debrecíne postúpil do semifinále

Člen NŠC Viliam Tankó si vybojoval účasť v semifinále boxerského turnaja "Bocskai Cup" v maďarskom Debrecíne, na ktorom štartuje 128 pästiarov z 20 krajín.

 
Na BBL Monika Zavilinská trinásta

Na BBL Monika Zavilinská trinásta

Ukrajinka Iryna Heraščenková sa stala víťazkou ženskej súťaže v rámci 23. ročníka špecializovaného výškarskeho mítingu Banskobystrická latka. Spomedzi osmičky pretekárok, ktoré zdolali 189 cm, bola na tom na pokusy najlepšie ďalšia Ukrajinka Julia Levčenková. Na tretie miesto odsunula úradujúcu olympijskú víťazku z Ria de Janeiro Španielku Ruth Beitiovú.180 cm zdolala členka NŠC Monika Zavilinská, ktorá napokon skončila na trinástej priečke.

 
Boxeristi na turnaji Bocskai v maďarskom Debrecíne

Boxeristi na turnaji Bocskai v maďarskom Debrecíne

Na 61. ročníku medzinárodného turnaja Bocskai v Debrecíne sa registrovalo až 27 olympionikov a medailistov zo svetového a Európskeho šampionátu, čo ukazuje na jeho vysokú úroveň. Vážením pred turnajom prešlo 127 mužov z 20 štátov. Slovensko reprezentujú členovia NŠC Viliam Tankó a Filip Mészároš vó váhovej kategórii do 56 kg, do 75 kg Andrej Csemez, tiež v podpore NŠC (všetci traja KO Box Galanta) a vo váhe do 81 kg Jána Džanaj z Klubu BC Dubnica. Zaznamenali výhry, ale aj prehru.

 
Boxerka Jessica Triebeľová vyhrala turnaj vo Švédsku

Boxerka Jessica Triebeľová vyhrala turnaj vo Švédsku

Mladá slovenská reprezentantka v boxe Jessica Triebeľová, ktorá je v roku 2017 zaradená do podpory NŠC, triumfovala na minulotýždňovom medzinárodnom turnaji s názvom Golden Girl vo Švédsku a turnaj vyhrala. Jessica Triebeľová je úradujúcou majsterkou Európy vo svojej vekovej a hmotnostnej kategórii.

 
Alena Procházková víťazkou Bielej stopy 2017

Alena Procházková víťazkou Bielej stopy 2017

Členka Národného športového centra Alena Procházková sa stala uplynulý víkend víťazkou 44. ročníka Bielej stopy.

 
Zlato v NŠC

Zlato v NŠC

Do Národného športového centra sa prišli otestovať bratranci Škantárovci (na snímke Pavla Uhrína), zlatí medailisti z olympiády v Riu. Športovci sú zaradení do podpory Športového centra polície MV SR, ale v rámci starostlivosti o elitných športovcov a spolupráci medzi rezortnými športovými strediskami môžu využívať diagnostické laboratóriá Národného športového centra. S NŠC spolupracujú už niekoľko rokov. Testovanie bolo naplánované po prvom prípravnom bloku ich športovej prípravy a pred odchodom na sústredenie v austrálskom meste Penrith.

 
Chcete ísť na ZOH 2018? Za vstupenku môžete zaplatiť až 1300 eur

Chcete ísť na ZOH 2018? Za vstupenku môžete zaplatiť až 1300 eur

Predaj vstupeniek na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu odštartuje 9. februára. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 19,50 do 1300 eur. Organizátori dúfajú, že predajú spolu 1,17 milióna vstupeniek.

 
Štátny rozpočet 2017 pre slovenské športové zväzy

Štátny rozpočet 2017 pre slovenské športové zväzy

Slovenské športové zväzy dostanú zo štátneho rozpočtu na rok 2017 z kapitoly Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) zo sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež dovedna 36 319 878 eur. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi došlo vo financovaní zväzov k zásadnej zmene. Ministerstvo už nerozdelilo peniaze na jednotlivé oblasti (rozvoj odvetvia/reprezentácia, výber a prípravu talentov, významné podujatia, materiálno-technické-zabezpečenie), ale zväzy dostali jeden balík, ktorý rozdelia v zmysle novely nového Zákona o športe (440/2015) a jeho novely z jesene minulého roka.

 
Petrisku zvolili za predsedu SHV Slovenskej kanoistiky

Petrisku zvolili za predsedu SHV Slovenskej kanoistiky

Za predsedu Sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky zvolili v nedeľu Roberta Petrisku. Petriska okrem kanoistiky pôsobí ako vedúci športového oddelenia a diagnostiky Národného športového centra a bol zvolený aj za člena Výkonného výboru SOV.

 
Stránka: << 1 ... 1516171819 >>
Počet na stránku: