Archív správ 2017

PF 2018

PF 2018

Národné športové centrum Vám želá pokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný olympijský rok 2018.

 
Alene Procházkovej preteky SP nevyšli

Alene Procházkovej preteky SP nevyšli

Pre 27-ročnú Östbergovú je to prvé kariérne víťazstvo v individuálnych pretekoch SP. Slovenku Alenu Procházkovú, ambasádorku NŠC, klasifikovali v cieli na 68. pozícii so stratou 2:43,7 minúty na víťazku. Tretie kolo Svetového pohára v bežeckom lyžovaní sa konalo vo švajčiarskom Davose.

 
Procházková nepostúpila z kvalifikácie šprintu

Procházková nepostúpila z kvalifikácie šprintu

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková, ambasádorka NŠC nepostúpila z kvalifikácie šprintu klasickou technikou v rámci 2. kola Svetového pohára v nórskom Lillehammeri. Na trati dlhej 1,3 kilometra skončila Procházková na 31. mieste, pričom postupovalo prvých 30 pretekárok.

 
MSR v plávaní: Halás a Tomanová majstrami v dvoch disciplínach

MSR v plávaní: Halás a Tomanová majstrami v dvoch disciplínach

Slovenská plavecká federácia organizovala v termíne 24.-26.11.2017 v X-Bionic Sphere v Šamoríne Majstrovstvá SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne. Dva majstrovské tituly si vybojoval člen NŠC Adam Halás (STU Trnava), ktorý triumfoval na 200 m motýlik a ako člen miešanej štafety na 4x50 m voľný spôsob. Rovnako dva tituly získala Halásova tímová kolegyňa a športovkyňa v podpore NŠC Barbora Tomanová, ktorá triumfovala na 50 m znak a tiež bola členkou víťaznej štafety na 4x50 m voľný spôsob.

 
Európsky pohár kadetov úspešný pre džudistov NŠC

Európsky pohár kadetov úspešný pre džudistov NŠC

Uplynulý víkend sa v maďarskom Györi uskutočnil Európsky pohár v kategórii doratsencov. Džudisti v podpore Národného športového centra zabojovali a svojimi výsledkami potešili trénera NŠC Jozefa Krnáča. Geršiová Nina vyhrala 4 zápasy a skončila na 1. mieste. Turac Denis vyhral 3 zápasy a skončil na 3. mieste. Ruttkay Miroslav vyhral 1 zápas a skončil na 7. mieste.

 
Atlét roka Ján Volko: Bol to rok ako z rozprávky

Atlét roka Ján Volko: Bol to rok ako z rozprávky

Najlepší atlét Slovenska za rok 2017 šprintér Ján Volko (NŠC) odchádza na trojtýždňové sústredenie do Juhoafrickej republiky (14. novembra - 8. decembra). Je to neklamný znak toho, že sezóna medailových návratov z veľkých podujatí, ktorú výstižne definoval "rok ako z rozprávky“, sa už definitívne skončila. Dvadsaťjedenročný rodák z Bratislavy svoju medailovú žatvu začal 4. marca senzačným striebrom na HME v Belehrade v behu mužov na 60 m a uzavrel 26. augusta ťažko vybojovaným bronzom v behu na 200 m na Svetovej univerziáde v Tchai - pej na Taiwane. Medzitým stihol byť zlatým šprintérom na dvojstovke a strieborným na stovke na ME atlétov do 23 rokov v poľskom Bydgoszczi.

 
Na MEJ Taekwondo Filip Švec piaty

Na MEJ Taekwondo Filip Švec piaty

V cyperskej Larnake sa uplynulý víkend uskutočnili Majstrovstvá Európy juniorov Taekwondo 2017. V olympijskej disciplíne športový zápas, si člen NŠC Filip Švec vybojoval skvelé 5.miesto. V úvodných dueloch porazil reprezentanta Izraela a Nemecka, no v zápase o medailu prehral s neskorším celkovým víťazom z Ruska.

 
Plavec Halas pokoril dva slovenské rekordy

Plavec Halas pokoril dva slovenské rekordy

Slovenský plavec v podpore NŠC Adam Halas z tímu STU Trnava utvoril dva nové národné rekordy v krátkom bazéne na pretekoch X-bionic® sphere Slovakia swimming cup 2017 (3. - 5. novembra), ktoré boli kvalifikačným podujatím na ME 2017, MS 2018 i 6. kolom Slovenského pohára družstiev.

 
V Juniorskom olympijskom tíme aj členovia NŠC

V Juniorskom olympijskom tíme aj členovia NŠC

Slovenský olympijský výbor (SOV) zostavil z 21 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za predchádzajúcich dvanásť mesiacov Juniorský olympijský tím (JOT). Z 21 vybraných športovcov je 8 v podpore Národného športového centra. Na jeden rok podporí ich činnosť sumou 50.000 eur. Jednou z ambasádorkou projektu JOT je vodná slalomárka a ambasádorka NŠC Jana Dukátová.

 
MSJ 2017 v karate: 1. súťažný deň

MSJ 2017 v karate: 1. súťažný deň

Na španielskom ostrove Tenerife sa v dňoch 25. až 29. októbra konajú Majstrovstvá sveta 2017 kadetov, juniorov a U21 v karate. Na turnaji sa registrovalo 1743 pretekárov zo 109 krajín celého sveta. V úvodnom súťažnom dni obsadila Jana Vaňušaniková (na snímke) vo svojej kategórii 5. miesto. Menej úspešní boli Ema Brázdová a Julian Enrik Smoliga, ktorí prehrali v druhom kole.

 
Stránka: 1234 ... 19 >>
Počet na stránku: