Archív správ 2017

Lucia Hrivnák Klocová: Koniec aktívnej činnosti neznamená rozlúčka s atletikou

Lucia Hrivnák Klocová: Koniec aktívnej činnosti neznamená rozlúčka s atletikou

Rozlúčky mávajú zväčša nádych nostalgie, no rozlúčka Lucie Hrivnák Klocovej s aktívnou činnosťou ňou poznamenaná nie je. Dvadsať rokov na atletických ováloch, popretkávaných tréningovou drinou, predštartovými stresmi, vypätými situáciami v pretekoch, ale aj radosti z dosiahnutých úspechov v úžasnej atmosfére, množstvo priateľstiev na dráhe i mimo nej, kvantum špecifických či neopakovateľných situácií, ktoré prináša vrcholná atletika spolu s nezabudnuteľnými zážitkami, to všetko bolo hektické, ale raz to muselo prísť. Okrem viacerých zranení, ktoré sa Lucii v poslednom čase nevyhýbali, urýchlil jej rozhodnutie skončiť sám osud. V tomto prípade veľmi milý – očakávaný prírastok do rodiny. To boli dve hlavné správy, ktoré oznámila naša dlhoročná reprezentantka na tlačovej konferencii na pôde Národného športového centra, ktorá sa konala dňa 20, septembra v zasadačke Športovej haly Mladosť na Trnavskej ceste 39 v Bratislave.

 
ME mládeže v boulderingu: Michalková druhá

ME mládeže v boulderingu: Michalková druhá

Počas dvoch dní od 15. septembra do 16. septembra 2017 sa v blízkosti Prahy v kráľovskom meste Slaný konali prvýkrát v histórii preteky športového lezenia: Majstrovstvá Európy mládeže v boulderingu. Vanda Michalková sa do finále prebojovala z prvého miesta po kvalifikácii a umiestnila sa na 2. mieste na ME v boulderingu v kategórii Youth B Female. Zároveň získala striebornú medailu v Európskom pohári v boulderingu za rok 2017 v tejto kategórii.

 
MOV verí, že balistické skúšky KĽDR neohrozia olympiádu

MOV verí, že balistické skúšky KĽDR neohrozia olympiádu

Prezident Medzinárodného olympisjkého výboru (MOV) Thomas Bach je presvedčený, že ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu (8. - 25. februára 2018) sa uskutočnia v súlade s plánom napriek rastúcemu napätiu v oblasti, ktoré vyvoláva KĽDR početnými skúškami balistických rakiet.

 
Zoznam športov pre olympijské hry v Paríži v roku 2024 je známy

Zoznam športov pre olympijské hry v Paríži v roku 2024 je známy

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) schválil 28 športov pre hry v roku 2024 v Paríži. Riadiaci orgán vzpierania však musí dokázať, že aktívne bojuje proti dopingu. Zoznam 28 športov však nezahŕňa päť nových športov, ktoré schválili do roku 2020, ako napr. surfovanie, skateboarding a športové lezenie. Paríž bude môcť navrhnúť päť športov pre svoje hry neskôr.

 
Úspešné vystúpenie slovenských karatistov na turnaji v Záhrebe

Úspešné vystúpenie slovenských karatistov na turnaji v Záhrebe

Slovenskí karatisti v podpore Národného športového centra sa úspešne predstavili na 6. ročníku medzinárodného turnaja Zagreb Karate Cup 2017.

 
MS v športovom lezení: Michalková v obtiažnosti ôsma

MS v športovom lezení: Michalková v obtiažnosti ôsma

V dňoch 30.8. - 10.9.2017 sa konali Majstrovstvá sveta mládeže v športovom lezení v Innsbrucku. Počas 12 denného lezeckého maratónu súťažilo 1172 pretekárov z 50 krajín a 5 kontinentov v štyroch disciplínach : rýchlosť, bouldering, obtiažnosť a kombinácia. Vanda Michalková podala výborné výsledky v kategórii female B. V pretekoch na obtiažnosť sa prebojovala do finále, kde z celkového počtu 85 pretekárov skončila na 8. mieste. V bouldrových pretekoch tiež ukázala, že jej príprava bola sofistikovaná a umiestnenie na celkovom 11.mieste potvrdilo jej výkonnosť. Celkovo po zrátaní všetkých umiestnení v troch disciplínach a vyhodnotení pretekov v kombinácii skončila na peknom 13. mieste z celkového počtu 62 pretekárok.

 
Európsky týždeň športu klope na dvere

Európsky týždeň športu klope na dvere

Dňa 12. 9. 2017 sa uskutočnila na pôde Národného športového centra tlačová konferencia k Európskemu týždňu športu 2017.

 
Dukátová zaútočí vo finále SP

Dukátová zaútočí vo finále SP

Až dva vrcholy sezóny čakajú v septembri aj na slovenských kanoistov na divokej vode. V závere tohto týždňa to bude finále Svetového pohára v španielskom Seu d´Urgell (8.- 10. 9.) a na konci mesiaca svetový šampionát vo francúzskom Pau (27. 9. - 1. 10.). Pred finálovými pretekmi Svetového pohára 2017 môže Jana Dukátová, ambasádorka NŠC, pomýšľať na celkový triumf. V K1 jej patrí priebežne skvelá druhá priečka.

 
Volko v exhibícii 5,47s na 50 yardov

Volko v exhibícii 5,47s na 50 yardov

Najrýchlejší Slovák Ján Volko, člen NŠC, potvrdil dobrú formu aj v závere letnej atletickej sezóny. V 2. ročníku atletickej exhibície JBL Jump Fest v centre Košíc pri Dóme sv. Alžbety dosiahol na špeciálnej rovinke pokrytej rýchlym povrchom značky Mondo na netradičnej trati 50 yardov (45,72 m) najlepší výkon 5,47 sekundy, no v súčte časov z dvoch behov o stotinku prehral s tohtoročným majstrom ČR na 100 m Zdeňkom Stromšíkom. Pre európskeho šampióna v behu na 200 metrov v kategórii do 23 rokov to bola predposledná súťaž v tomto roku, v sobotu 9. septembra sa ešte predstaví vo finále slovenskej atletickej ligy v Dubnici nad Váhom.

 
Volko sa pripravuje na posledné dve súťaže v tomto roku

Volko sa pripravuje na posledné dve súťaže v tomto roku

Päťdesiatdeväť štartov! Toľko absolvoval šprintér a člen NŠC Ján Volko dovedna v halovej aj letnej atletickej sezóne. Ešte však neskončil, v pláne má minimálne dva. Ako informuje internetová stránka Slovenského atletického zväzu (SAZ), jubilejný šesťdesiaty už v stredu 6. septembra o 16.30 h na 2. ročníku mítingu JBL Jump Fest v centre Košíc na Alžbetinej ulici pri Dóme sv. Alžbety. Po ligovom finále slovenskej atletickej ligy v Dubnici nad Váhom v sobotu čaká Jána Volka vytúžený oddych - štyri týždne bez atletiky. Využije ich na plnenie si školských i spoločenských povinností. Člen Národného športového centra je totiž ambasádor Európskeho týždňa športu 2017.

 
Stránka: << 123456 ... 19 >>
Počet na stránku: