Archív správ 2017

Z SU sa vrátili úspešní atléti Volko a Bezeková

Slovenskí športovci dosiahli na Svetovej letnej univerziáde na Taiwane tri prenikavé výsledky, z toho dvaja sú členmi NŠC. Bronzová medaila Jána Volka (NŠC) v šprinte na 200 metrov nebola pri jeho súčasnej forme prekvapením, Alexandra Bezeková (NŠC) však štvrtou priečkou v behu na rovnakej trati dosiahla životný úspech. O druhý cenný kov sa postarali tenisti Ivan Košec a Simona Parajová, ktorí získali striebro v miešanej štvorhre.

MS v džude: Majorošová na šampionáte skončila, prehrala v 2. kole

Slovenská džudistka a členka NŠC Viktória Majorošová na majstrovstvách sveta v Budapešti skončila v 2. kole, keď v hmotnosti do 57 kg prehrala s Po Sum Leung z Hongkongu v predĺžení na ippon.

MSR v terčovej lukostreľbe dospelých: Dominovali členovia NŠC

Na Majstrovstvách Slovenska v terčovej lukostreľbe dospelých dominovali jasne členovia NŠC, keď majstrom SR sa stal Vladimír Hurban jun., na druhom mieste skončil olympionik Boris Baláž a tretiu priečku obsadil Juraj Duchoň.

SU: Volko vybojoval bronz na 200 m, Bezeková bola štvrtá

Slovenský atlét a člen NŠC Ján Volko získal v sobotu na Svetovej letnej univerziáde na Taiwane bronzovú medailu v behu 200 m. Alexandra Bezeková, tiež športovkyňa v podpore NŠC, skončila v rovnakej súťaži štvrtá.

SLU: Volko aj Bezeková do semifinále behu na 200 m

Ján Volko, člen NŠC, po piatej priečke vo finále stovky na 29. Svetovej univerziáde v Tchaj-peji na Taiwane bez problémov postúpil v piatok do semifinále behu na 200 m. Alexandra Bezeková, členka NŠC, si v II. rozbehu na 200 m žien ustrážila postupovú 3. priečku a postúpila do semifinále. V plaveckých súťažiach sa predstavil v piatok zo Slovákov iba Vladimír Štefánik, člen NŠC, ktorý na 50 m voľným spôsobom nedosiahol na semifinálovú miestenku. V taekwonde prehral Adrián Angyal, člen NŠC, v kategórii do 87 kg už v úvodnom kole.

Šprintér Volko tri stotiny od bronzu, na 100 m skončil piaty

Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko, člen NŠC, obsadil vo finále v behu na 100 m na 29. svetovej univerziáde v Tchaj-peji na Taiwane solídne 5. miesto. Dvadsaťročný atlét, pre ktorého je SU 2017 už tretí vrchol v letnej sezóne po ME do 23 rokov v Bydgoszczi a MS v Londýne, bol jediný Európan vo finále stovky. V I. semifinále behu žien na 100 m mala obrovskú smolu najrýchlejšia Slovenka Alexandra Bezeková, členka NŠC. Skončila 5.

Andrej

Andrej "Bandi" Csemez tesne pred MS

Na blížiacich sa majstrovstvách sveta mužov v boxe, ktoré sa začnú v nemeckom Hamburgu v piatok 25. augusta a vyvrcholia finálovým súbojmi vo všetkých desiatich hmotnostných kategóriách v sobotu 2. septembra, bude mať zastúpenie aj Slovensko. Premiérovú účasť na seniorských MS si vybojoval člen NŠC Andrej "Bandi" Csemez, iba 19-ročný pästiar KO Box Club Galanta (nar. 6. mája 1998) sa predstaví do 75 kg.

Vanda Michalková má 15 rokov a patrí k špičke v lezení, ktoré bude o tri roky prvýkrát na olympiáde

Vanda Michalková je najlepšou ženskou lezkyňou na Slovensku. Športové lezenie bude v roku 2020 po prvýkrát na olympijských hrách. Na Slovensku vyrastá v tomto športe veľká nádej. Vanda Michalková, členka NŠC, má iba pätnásť rokov, no už je majsterkou Slovenska v lezení s lanom i takzvanom boulderingu. Je nominovaná na majstrovstvá sveta do rakúskeho Innsbrucku, ktoré sa konajú od 29. 8. do 10. 9. 2017.

SU: V Thai-peji lídrom slovenských športovcov Ján Volko

V stredu vstúpia do bojov na 29. svetovej univerziáde v Tchaj-peji na Taiwane slovenskí atléti. S 18 športovcami je atletická časť výpravy najpočetnejšia, tvorí viac ako jednu tretinu z 51 slovenských účastníkov SU 2017. Lídrom atletickej časti výpravy je majster Európy do 23 rokov, semifinalista MS 2017 v Londýne na 200 metrov a člen NŠC Ján Volko, ktorý sa predstaví v Tchaj-peji aj na 100 m a v štafete na 4 x 100 m. Na stovke i dvojstovke ho zrejme čakajú až štyri behy, keďže sa prihlásilo až 98 šprintérov na najkratšej trati a iba o osem menej na 200 metrov. K ašpirantom na popredné umiestenie je členka NŠC Alexandra Bezeková, ktorá obhajuje finálovú ôsmu priečku na stovke z Kwangdžu 2015. V programe SU sú aj ďalší členovia NŠC: Jakub Matúš, Lucia Mokrášová a Daniela Ledecká.

SU: Lukostrelec Vladimír Hurban ml dosiahol 621 bodov

Na XXIX. svetovej univerziáde v Tchaj-peji na Taiwane (19. - 30. augusta) v nedeľu zasiahli do hry aj slovenskí športovci. Za NŠC sa predstavil Vladimír Hurban ml. v kvalifikácii v olympijskom luku. Dosiahol 621 bodov, v prvom kole play-off zdolal Čecha Víta Vejražku 6:2 a v druhom nestačil na Rumuna Dana Olaruho (0:6).

Stránka: << 1234567 ... 19 >>