Archív správ 2018

Briškárová najúspešnejšou seniorkou turnaja v Záhrebe

Gabriela Briškárová, členka NŠC, ovládla túto sobotu medzinárodný Taekwondo turnaj Feniks Budo Sport CUP v Záhrebe, keď ešte v regulárnom juniorskom veku zvíťazila v ženskej seniorskej kategórii do 53 kg a stala sa najúspešnejšou seniorkou turnaja. Potvrdila tak stúpajúcu formu pred blížiacimi majstrovstvami sveta juniorov v Tunisku.

Taekwondo: Súrodenci Briškárovci s medailami z Dutch Open 2018

Uplynulý víkend sa v Holandskom Eindhovene konal už 45. ročník DUTCH OPEN 2018, prestížny G-1 turnaj svetového rankingového podujatia. Najviac sa darilo Gabrielovi Briškárovi, člen NŠC, ktorý vyhral svoju váhovú juniorskú kategóriu do 68 kg. Bronz pridala Gabrielova dvojička a slávnejšia sestra Gabriela, tiež členka NŠC, v kategórii junioriek do 52 kg.

Zimný EP vo vrhoch: Baran si zlepšil osobný rekord

Na 18. ročníku zimného Európskeho pohára vo vrhoch v portugalskej Leirii v súťaži mužov do 23 rokov sa v premiére predstavil a vo vrhoch nesklamal nádejný guliar Adrián Baran, člen NŠC. Hoci len v decembri dovŕšil 18 rokov a vekom je stále junior, v súťaži s aj o štyri roky staršími súpermi si až v dvoch pokusoch zlepšil osobný rekord.

HMS v atletike: Volko najlepší Európan

Trojčlenná slovenská minivýprava na 17. halovom svetovom šampionáte rozhodne nesklamala. Cieľ – jedno umiestenie do 10. miesta – nielenže splnila, ale výrazne ho prekročila. Šieste miesto Jána Volka (člen NŠC) na šesťdesiatke, deviate Alexandry Bezekovej i pätnáste ďalšej štvorstovkárky Ivety Putalovej (obe boli v minulosti v podpore NŠC) sú vzhľadom na zimné tréningové možnosti našich atlétov nad očakávanie. Slovensko obsadilo štyridsiatu druhú priečku v bodovaní krajín – štartovalo 144.

Taekwondo: Slovenia Open 2018

Uplynulý víkend bol veľmi priaznivý pre našich taekwondistov, ktorí sa zúčastnili medzinárodného G-1 turnaja Slovenia Open 2018 za účasti viac ako 1000 pretekárov z takmer celého sveta (prevažne však z Európy). Jedná sa o rankingový turnaj pre body na OH. Vynikajúco sa darilo športovcom v podpore NŠC. Získali druhé, tretie a štvrté miesto.

ATLETIKA: Volko odletel do Birminghamu na Halové MS

Na nadchádzajúce 17. halové MS v atletike v anglickom Birminghame (1. - 4. marca) odletela v stredu trojica slovenských reprezentantov Alexandra Bezeková (400 m), Iveta Putalová (400 m) a člen NŠC Ján Volko (60 m). Spolu s nimi odcestovali aj ich osobní tréneri Rastislav Miško, Marcel Lopuchovský a Naďa Bendová. Na halové MS je prihlásených dokopy 632 pretekárov zo 144 krajín.

BIATLON: MS juniorov a kadetov - Vo vytrvalostných pretekoch Slovák Sklenárik 5.

Na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v biatlone v estónskom Otepää zvíťazil v pondelok vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km medzi kadetmi Rus Michail Pervušin, Slovák Tomáš Sklenárik, člen NŠC, obsadil 5. priečku, pričom mal veľkú šancu na medailu, ale o lepší výsledok ho pripravil minutý terč pri poslednej výstrele.

ZOH 2018 Pjongčang ovládli Nóri, Slovensko skončilo 17.

Najúspešnejšou krajinou na ZOH 2018 sa stalo Nórsko, medailovú bilanciu však vyhralo až po veľkej dráme. Rozhodla o tom až záverečná súťaž v Pjongčangu, keď sa "Vikingovia" vrátili na prvé miesto vďaka Marit Björgenovej. Vďaka nej získali Nóri 14. zlato a na druhú priečku odsunuli Nemcov. Na tretej priečke sa umiestnili Kanaďania. Slovensko vďaka zlatu a dvom striebram biatlonistky Anastasie Kuzminovej obsadilo 17. miesto.

Procházková chce určite potiahnuť ešte jednu sezónu

Slovenská bežkyňa na lyžiach a členka NŠC Alena Procházková chce pokračovať v kariére ešte minimálne jednu sezónu. Tridsaťtriročná Procházková štartovala okrem Pjongčangu 2018 aj v Turíne 2006, Vancouveri 2010 a Soči 2014. Jej najlepší individuálny výsledok je osemnáste miesto v šprinte klasickou technikou na ZOH 2010.

ZOH: Slovensko so ziskom troch medailí priebežne na 16. mieste

Medailovú bilanciu ZOH 2018 v Pjongčangu po 86 z celkovo 102 medailových rozhodnutí vedú Nóri s trinástimi zlatými medailami. Slovensko je vďaka zlatu a dvom striebram biatlonistky Anastasie Kuzminovej na 16. pozícii.

Stránka: << 1 ... 10111213141516 >>