Archív správ 2018

Prochádzková s Klementovou nepostúpili do finále tímšprintu

Slovenské bežkyne na lyžiach Alena Procházková, členka NŠC a Barbora Klementová nepostúpili na ZOH v Pjongčangu do finále tímového šprintu voľnou technikou. V rezorte Alpensia obsadili v prvom semifinále až 9. miesto so stratou 1:18,86 min na obhajkyne zlata. Z dvoch semifinále postúpilo do bojov o medaily spolu desať tímov.

Džudistky NŠC úspešné na nominačných vrcholných podujatiach

Tretí februárový víkend, 17.2.-18.2.2018, bol veľmi úspešný pre slovenské džudistky. Pretekárky zaradené v NŠC sa zúčastnili dvoch rôznych vrcholových nominačných podujatí a obe získali medailu. Pripísali si tak prvé body v tomto roku do WRL vo svojich vekových kategóriách. Na European judo open žien v talianskom Ríme získala Viktória Majorošová fantastické 3.miesto vo váhe do 57 kg. Na European cup dorastencov a dorasteniek v španielskej Fuengirola získala Nina Geršiová vo váhe do 70 kg striebornú medailu.

Halové M-SR v Hale Elán

V atletickej hale Elán sa uplynulý víkend konali Halové majstrovstvá Slovenskej republiky atletického zväzu. V priebehu dvoch dní tak svoju formu otestovali pretekári všetkých kategórií. Hneď v prvý deň bratislavská hala praskala vo švíkoch. Pretekári sa snažili vydať zo seba len to najlepšie a nechýbali ani motivačné výkriky z tribún a rady od trénerov. V súťažiach sa predstavilo aj niekoľko športovcov v podpore NŠC.

Lukostrelci NŠC úspešní na halových majstrovstvách Európy

V dňoch od 15. do 18. februára sa v Budapešti uskutočnili Halové majstrovstvá Európy IFAA v lukostreľbe, na ktorých malo zastúpenie aj Slovensko so športovcami v podpore NŠC. Denisa Baránková potešila ziskom titulu Európskej šampiónky v kategórii juniorky, Viliam Srdoš získal bronzovú medailu v kategórii juniorov a Vladimír Hurban obsadil vynikajúce 4. miesto v kategórii mužov.

Na 10 km voľnou technikou, Procházková 58.

Nórska bežkyňa na lyžiach Ragnhild Hagová získala na ZOH v Pjongčangu zlatú medailu na 10 km voľnou technikou. Striebro vybojovala so stratou 20,3 s Švédka Charlotte Kallová, na bronzovej priečke skončili zhodne s odstupom 31,9 s Nórka Marit Björgenová a Fínka Krista Pärmäkoskiová. Slovenka Alena Procházková, členka NŠC, obsadila 58. priečku so stratou 3:59 min.

Procházková bola sklamaná, no zmierená: Asi to tak má byť

Alena Procházková, ambasádorka NŠC, zažila po roku na vrcholnom podujatí opäť sklamanie v šprinte bežkýň na lyžiach. O 59 stotín sekundy zaostala za posledným postupovým časom z utorňajšej kvalifikácie na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu, o jediné miesto jej najlepšia tridsiatka ušla aj na majstrovstvách sveta 2017 v Lahti.

Ján Volko: Časy z Linzu mi vrátili sebavedomie

Na sobotný Gugl míting v rakúskom Linzi cestovala trénerka Naďa Bendová s malou dušičkou. Posledné dve šesťdesiatky jej zverenca Jána Volka v nej vyvolávali otázky: urobili sme niečo zle? Preteky v Linzi, chvalabohu, potvrdili, že vo Volkovom prípade ide všetko pred blížiacimi sa halovými MS v Birminghame (1. – 4. marca) podľa plánu. Slovenský Atlét roka 2017 došprintoval vo finále druhý za 6,63 za Čechom Stromšíkom (6,60). Vlani v rovnakom čase mal na 60 m na konte „len“ 6,71 sekundy.

Volko na súťaži v Linzi druhý

Halový vicemajster Európy v behu na 60 m a člen NŠC Ján Volko obsadil na míting Gugl v rakúskom Linzi, ktorý bol jeho piata tohtoročná súťaž, vo finále druhú priečku časom 6,63 sekundy a vyrovnal svoje tohtosezónne maximum z Czech Indoor Gala 2018 v Ostrave. Slovenského rekordéra zdolal jedine Čech Zdeňek Stromšík, ktorý si zlepšil osobné maximum na 6,60 a splnil aj limit na halové MS v Birminghame.

Matúš Talán vo Viedni tretí na 800 m

Cez víkend sa vo Viedni konal míting ASVÖ-Vienna Indoor Gala. Celkovo tretí skončil vo viedenskej hale Ferryho Dusiku člen NŠC Matúš Talán v behu na 800 m v slovenskom výkone roka 1:50,52 min.

Karatista Gyurik juniorským majstrom Európy v kategórii do 76 kg

Úspech slovenskej výpravy karatistov zavŕšil Adi Gyurik, ktorý na Majstrovstvách Európy kadetov, juniorov, U21 2018 v ruskom Soči (Rusko) vybojoval pre Slovensko zlatú medailu v kategórii juniorov. Turnaja sa zúčastnilo 956 pretekárov zo 44 európskych krajín. Slovensko s medailovou bilanciou 1-2-3 skončilo v olympijskom hodnotení krajín na celkovom 7. mieste. Medzi najúspešnejších patrili práve karatisti, ktorí sú v podpore Národného športového centra.

Stránka: << 1 ... 111213141516 >>