Archív správ 2018

Chronológia najdôležitejších športových udalostí 2017

Chronológia najdôležitejších športových udalostí 2017

Tlačová agentúra SR pripravila pre svojich odberateľov výber z najdôležitejších udalostí roka 2017 v slovenskom športe. Týkajú sú úspechov, fenoménov a všeobecne situácií, ktoré definovali najvyššiu formu reprezentácie vlasti, resp. záujmu verejnosti. Nemôžu chýbať pozoruhodné výsledky člena NŠC a ambasádora Európskeho týždňa športu Jána Volka pod vedením trénerky NŠC Nadi Bendovej. V ankete Športovec roka 2017 obsadil štvrtú priečku.

 
Volko s cenou pre Univerzitného športovca 2017: Rok ako zo sna

Volko s cenou pre Univerzitného športovca 2017: Rok ako zo sna

Ocenenie Univerzitný športovec roka 2017 získal slovenský atlét a člen NŠC Ján Volko, ktorý na tróne vystriedal športovú strelkyňu Veroniku Sýkorovú. Výsledky ankety Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) vyhlásili v pondelok na slávnostnom galavečeri v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave.

 
ME v plávaní: Podmaníková na prsiarskej stovke 24. a dvojstovke 14.

ME v plávaní: Podmaníková na prsiarskej stovke 24. a dvojstovke 14.

Členka NŠC Andrea Podmaníková (na snímke), ktorá v americkom Dallase študuje na miestnej univerzite, obsadila na 100 m prsia 24. miesto časom 1:07,09 na ME v krátkom bazéne v Kodani. Za osobným a zároveň národným rekordom zaostala o vyše sekundu. V ďalšom programe na 200 m prsia obsadila časom 2:24,55 minúty 14. miesto. Na postup do finálovej osmičky to však nestačilo. Ďalšiu členku NŠC Karolínu Hájkovú klasifikovali na 200 m znak na 26. priečke (2:12,71). Na programe bola aj štafeta na 4x50 m pol.pr. v zložení Podmaníková (NŠC), Silvia Lászlová, Barbora Tomanová (NŠC), Barbora Mišendová. Slovenky skončili dvanáste časom 1:42,79.

 
Plavci NŠC sa predstavili na ME v krátkom bazéne v Kodani

Plavci NŠC sa predstavili na ME v krátkom bazéne v Kodani

Na ME v dánskej Kodani v krátkom bazéne sa v dnešnom programe predstavili aj členovia NŠC. Na 200 m kraul finišoval Vladimír Štefánik časom 1:48,48 na 41. mieste. Na 100 m v.sp. sa Barbora Tomanová zaradila na 46. pozíciu. V akcii bola aj slovenská mix štafeta na 4x50 m polohové preteky v zložení Listopadová, Marek Botík, Adam Halás (NŠC) a Karolína Hájková (NŠC). Čas 1:43,25 znamená nový slovenský rekord, v konečnom účtovaní stačil na 17. pozíciu.

 
NŠC partnerom projektu Športové legendy

NŠC partnerom projektu Športové legendy

Včera uzrela svetlo sveta knižná publikácia Čapáci - Ján a Jozef Čapkovičovci – netuctový futbalový príbeh dvojčiat, ktoré nemajú páru. Vyšla v edícii Športové legendy. Projekt podporili Národné športové centrum a Slovenské olympijské a športové múzeum. Kniha o Čapkovičovcoch má 272 strán, je ilustrovaná početnými fotografiami i dobovými novinovými výstrižkami, ktoré dokumentujú nielen púť jedinečných dvojčiat futbalovými cestičkami, ale aj ich súkromie. Autorom knižky je dlhoročný športový publicista a novinár Ladislav Harsányi. Krst knihy sa konal 12. decembra v bratislavskej Redute a moderátorom večera bol pán Dušan Gabáni.

 
V domácom prostredí sa Slováci nevypli k nadpriemernému výkonu

V domácom prostredí sa Slováci nevypli k nadpriemernému výkonu

V nedeľu 10.12.2017 sa v šamorínskom x-bionic® sphere uskutočnili 24. majstrovstvá Európy v krose. Po technicko-organizačnej stránke, do ktorej sa zapojilo aj NŠC, dopadli na výbornú. Po športovej stránke však o spokojnosti nemôže byť reč. Skromný cieľ jedno umiestenie do štyridsiateho, jedno do päťdesiateho a jeden tím v prvej dvanástke sa Slovákom nepodarilo naplniť a šampionát slovenské dlhé behy vyzliekol opäť donaha. Jozef Repčík, ambasádor NŠC sa zúčastnil štafetového behu.

 
Stránka: << 1 ... 13141516
Počet na stránku: