Správy

ME v plávaní: Podmaníková na prsiarskej stovke 24.

Členka NŠC Andrea Podmaníková (na snímke) obsadila na 100 m prsia 24. miesto časom 1:07,09 na ME v krátkom bazéne v Kodani. Za osobným a zároveň národným rekordom zaostala o vyše sekundu. Ďalšiu členku NŠC Karolínu Hájkovú klasifikovali na 200 m znak na 26. priečke (2:12,71). Na programe bola aj štafeta na 4x50 m pol.pr. v zložení Podmaníková (NŠC), Silvia Lászlová, Barbora Tomanová (NŠC), Barbora Mišendová. Slovenky skončili dvanáste časom 1:42,79.

Plavci NŠC sa predstavili na ME v krátkom bazéne v Kodani

Na ME v dánskej Kodani v krátkom bazéne sa v dnešnom programe predstavili aj členovia NŠC. Na 200 m kraul finišoval Vladimír Štefánik časom 1:48,48 na 41. mieste. Na 100 m v.sp. sa Barbora Tomanová zaradila na 46. pozíciu. V akcii bola aj slovenská mix štafeta na 4x50 m polohové preteky v zložení Listopadová, Marek Botík, Adam Halás (NŠC) a Karolína Hájková (NŠC). Čas 1:43,25 znamená nový slovenský rekord, v konečnom účtovaní stačil na 17. pozíciu.

NŠC partnerom projektu Športové legendy

Včera uzrela svetlo sveta knižná publikácia Čapáci - Ján a Jozef Čapkovičovci – netuctový futbalový príbeh dvojčiat, ktoré nemajú páru. Vyšla v edícii Športové legendy. Projekt podporili Národné športové centrum a Slovenské olympijské a športové múzeum. Kniha o Čapkovičovcoch má 272 strán, je ilustrovaná početnými fotografiami i dobovými novinovými výstrižkami, ktoré dokumentujú nielen púť jedinečných dvojčiat futbalovými cestičkami, ale aj ich súkromie. Autorom knižky je dlhoročný športový publicista a novinár Ladislav Harsányi. Krst knihy sa konal 12. decembra v bratislavskej Redute a moderátorom večera bol pán Dušan Gabáni.

V domácom prostredí sa Slováci nevypli k nadpriemernému výkonu

V nedeľu 10.12.2017 sa v šamorínskom x-bionic® sphere uskutočnili 24. majstrovstvá Európy v krose. Po technicko-organizačnej stránke, do ktorej sa zapojilo aj NŠC, dopadli na výbornú. Po športovej stránke však o spokojnosti nemôže byť reč. Skromný cieľ jedno umiestenie do štyridsiateho, jedno do päťdesiateho a jeden tím v prvej dvanástke sa Slovákom nepodarilo naplniť a šampionát slovenské dlhé behy vyzliekol opäť donaha. Jozef Repčík, ambasádor NŠC sa zúčastnil štafetového behu.

Alene Procházkovej preteky SP nevyšli

Pre 27-ročnú Östbergovú je to prvé kariérne víťazstvo v individuálnych pretekoch SP. Slovenku Alenu Procházkovú, ambasádorku NŠC, klasifikovali v cieli na 68. pozícii so stratou 2:43,7 minúty na víťazku. Tretie kolo Svetového pohára v bežeckom lyžovaní sa konalo vo švajčiarskom Davose.

Volko v desiatke, Dukátová ju atakovala

Víťazom ankety Športovec roka 2017 sa stane jeden z desiatky (podľa abecedného poradia) Peter Gelle, Adam Botek (rýchlostná kanoistika), Marek Hamšík (futbal), Peter Hámor (horolezectvo), Magdaléna Rybáriková (tenis), Peter Sagan (cestná cyklistika), Alexander Slafkovský (vodný slalom), Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom), Veronika Velez-Zuzulová (alpské lyžovanie), Petra Vlhová (alpské lyžovanie) a člen NŠC Ján Volko (atletika). Jedenásta skončila v ankete ambasádorka NŠC Jana Dukátová (vodný slalom). Najlepší kolektív vzíde z trojice: futbalisti Slovenska do 21 rokov, hliadka vodných slalomárov 3xC1 a miešané družstvo v alpskom lyžovaní.

Procházková nepostúpila z kvalifikácie šprintu

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková, ambasádorka NŠC nepostúpila z kvalifikácie šprintu klasickou technikou v rámci 2. kola Svetového pohára v nórskom Lillehammeri. Na trati dlhej 1,3 kilometra skončila Procházková na 31. mieste, pričom postupovalo prvých 30 pretekárok.

MSR v plávaní: Halás a Tomanová majstrami v dvoch disciplínach

Slovenská plavecká federácia organizovala v termíne 24.-26.11.2017 v X-Bionic Sphere v Šamoríne Majstrovstvá SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne. Dva majstrovské tituly si vybojoval člen NŠC Adam Halás (STU Trnava), ktorý triumfoval na 200 m motýlik a ako člen miešanej štafety na 4x50 m voľný spôsob. Rovnako dva tituly získala Halásova tímová kolegyňa a športovkyňa v podpore NŠC Barbora Tomanová, ktorá triumfovala na 50 m znak a tiež bola členkou víťaznej štafety na 4x50 m voľný spôsob.

Európsky pohár kadetov úspešný pre džudistov NŠC

Uplynulý víkend sa v maďarskom Györi uskutočnil Európsky pohár v kategórii doratsencov. Džudisti v podpore Národného športového centra zabojovali a svojimi výsledkami potešili trénera NŠC Jozefa Krnáča. Geršiová Nina vyhrala 4 zápasy a skončila na 1. mieste. Turac Denis vyhral 3 zápasy a skončil na 3. mieste. Ruttkay Miroslav vyhral 1 zápas a skončil na 7. mieste.

Atlét roka Ján Volko: Bol to rok ako z rozprávky

Najlepší atlét Slovenska za rok 2017 šprintér Ján Volko (NŠC) odchádza na trojtýždňové sústredenie do Juhoafrickej republiky (14. novembra - 8. decembra). Je to neklamný znak toho, že sezóna medailových návratov z veľkých podujatí, ktorú výstižne definoval "rok ako z rozprávky“, sa už definitívne skončila. Dvadsaťjedenročný rodák z Bratislavy svoju medailovú žatvu začal 4. marca senzačným striebrom na HME v Belehrade v behu mužov na 60 m a uzavrel 26. augusta ťažko vybojovaným bronzom v behu na 200 m na Svetovej univerziáde v Tchai - pej na Taiwane. Medzitým stihol byť zlatým šprintérom na dvojstovke a strieborným na stovke na ME atlétov do 23 rokov v poľskom Bydgoszczi.

Stránka: 1234 >>