Správy

Box-ME: Slováci idú domov bez medaily

Slovenskí reprezentanti v boxe si nevybojovali medailu na majstrovstvách Európy v ukrajinskom Charkove (16. - 24. júna). Člen NŠC Andrej Csemez ako posledný z piatich nominovaných Slovákov, ktorý ešte zostal v hre o vzácny kov, podľahol v stredajšom štvrťfinále v kategórii do 75 kg Zoltánovi Harcsovi z Maďarska hladko 0:5 na body.

Lucia Hrivnák Klocová o dodatočnom zisku bronzu na ME 2010

Za medailou bežala dve minúty, v cieli ju od nej delilo deväť stotín a dočkala sa jej po siedmich rokoch. Nezvyčajnú časovú odyseu prekonala ambasádorka NSC Lucia Hrivnák Klocová, kým sa mohla potešiť z bronzového kovu, o ktorý bojovala na barcelonskej dráhe vo finále behu na 800 metrov na ME 2010.

Box-ME: Andrej Csemez do štvrťfinále a s istotou účasti na MS

Slovenský reprezentant v boxe a člen NŠC Andrej Csemez zvíťazil v kategórii do 75 kg nad skúseným Bieloruskom Vitalijom Bandarenkom 5:0 na body a prebojoval sa medzi najlepšiu osmičku na majstrovstvách Európy v ukrajinskom Charkove.

MSR v synchronizovanom plávaní: víťazkou v sólach je Nada Daabousová

lovenská reprezentantka v synchronizovanom plávaní a členka NŠC Nada Daabousová triumfovala v sólach na MSR v Šamoríne-Čilistove a zároveň sa stala víťazkou 3. ročníka M.E.C. CUP-u.

Letné MSR v plávaní: Podmaníková s limitom na MS

Slovenskí reprezentanti Marek Botík s Andreou Podmaníkovou, ktorá je v podpore NŠC, zvíťazili vo finále na 50 m prsia na letných MSR v plávaní na bratislavských Pasienkoch. Obaja zaplávali B-limit na svetový šampionát MS FINA v Budapešti. Na podujatí sa za NŠC ďalej predstavili: Adam Halás, Lucia Šimovičová a Karolína Hájková.

PTS: Vietor obral na 200 m Gulijeva (19,98) a Volka - NŠC (20,58) o rekordy

Nebyť prisilného vetra, člen NŠC Ján Volko, ktorý finišoval tretí na 200 m, by dosiahol rekordný čas. Bol o 8 stotín lepší ako je jeho slovenský rekord z 13. mája tohto roka v Prahe. Počas slávnostného otvorenia 52. ročníka P-T-S prezident Európskej atletiky (EA) Svein Arne Hansen odovzdal slovenskej reprezentantke a ambasádorke NŠC Lucii Hrivnák Klocovej bronzovú medailu za beh na 800 m na ME 2010 v Barcelone, kde pôvodne skončila štvrtá. Po dodatočnej diskvalifikácii Rusky Savinovovej za doping jej po siedmich rokoch pripadol bronz. Na P-T-S štartovali aj ďalší športovci NŠC: Alexandra Bezeková, Daniela Ledecká, Alexandra Štuková, Jozef Repčík, Matúš Talán a Jakub Matúš.

1. SP vo vodnom slalome: Dukátová na finále nedosiahla

V pražskej Troji sa cez víkend konalo 1. kolo Svetového pohára ICF vo vodnom slalome. Po semifinále, do ktorého ambasádorka NŠC Jana Dukátová postúpila z druhej priečky, sa už do finále neprebojovala.

Európsky pohár mládeže v športovom lezení: Michalková tretia

Na pretekoch Európskeho pohára mládeže v rakúskom Dornbirne obsadila členka NŠC Vanda Michalková v kategórii Youth B perfektné 3. miesto. Úspech získala v deň svojich pätnástych narodenín.

Štuková vyhrala osemstovku na mítingu v nemeckom Regensburgu

Slovenská reprezentantka a členka NŠC Alexandra Štuková zvíťazila na atletickom mítingu v nemeckom Regensburgu v behu na 800 m.

Volko na mítingu IAAF Challenge v Holandsku

Na mítingu IAAF World Challenge v holandskom Hengele člen NŠC Ján Volko bežiaci v prvej dráhe obsadil v behu na 200 m v náročných podmienkach (dážď, protivietor) výborné 4. miesto časom 20,73 sekundy a len o 7 stotín zaostal za vlastným rekordom SR z 13. mája 2017 v Prahe na Juliske v českej extralige. Vyslovil však nádej, že organizátori mítingov budú pri jeho mene uvažovať už o výhodnejšej dráhe.

Stránka: 1234 ... 5 >>