Správy

Konferencia Výživa a doping v športe

Konferencia Výživa a doping v športe

Dňa 20. októbra sa v aule prof. Stráňaia Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave konala konferencia venovaná športovým odborníkom s názvom Výživa a doping v športe. Podujatie zorganizovalo Národné športové centrum (NŠC) v spolupráci s Antidopingovou agentúrou SR (SADA) a hostiteľskou fakultou. Tréneri, športoví odborníci, študenti a odborníci na výživu, ktorým bola konferencia predovšetkým určená vyjadrili svoju spokojnosť s úrovňou podujatia aj v neformálnej rozprave počas prestávok i po jej skončení a už sa tešia na ďalšie pripravované akcie vyplývajúce zo spolupráce NŠC a FTVŠ UK.

 
Box: Tankó a Csemez víťazmi medzinárodného turnaja v Budapešti

Box: Tankó a Csemez víťazmi medzinárodného turnaja v Budapešti

V Maďarsku sa uplynulý víkend konal medzinárodný turnaj 4 NATION CUP - Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko a Slovensko. V Slovenskej reprezentácii nemohli chýbať členovia NŠC Viliam Tankó (56 kg) a Andrej "Bandi" Csemez (75 kg). Obaja vo svojich kategóriách zvíťazili. Andrej Csemez dostal aj cenu za najlepšieho boxera turnaja.

 
Po smoliarskom roku trénuje finalista ME 2016 na 400 m prekážok Martin Kučera s novým koučom

Po smoliarskom roku trénuje finalista ME 2016 na 400 m prekážok Martin Kučera s novým koučom

Keď ho koncom roka 2015 vyradili z VŠC Dukla Banská Bystrica a ostal bez práce i príjmu, nehodil flintu do žita. Martin Kučera je bojovník. Zaťal sa, a hoci v zložitých podmienkach, no s podporou najbližších sa dokázal na ME 2016 v Amsterdame na 400 m prekážok senzačne prebiť až do finále! Jeho semifinálový výkon 49,08 mu priniesol aj miestenku na olympiádu v Riu a podpísal zmluvu s Národným športovým centrom. V tomto roku mu však šťastie neprialo. Na Czech Indoor Gala si v Ostrave v polovici februára zlepšil osobný rekord na 400 m na 47,67, no ani nie o týždeň na slovenskom šampionáte po najlepšom výkone v rozbehu (48,96) v rozcvičke pred finále naplno prepukol jeho problém v oblasti ľavého členka. Únavová zlomenina ho vyradila na celú sezónu. Prípravu na novú však začal Martin už pod dohľadom nového kouča. Vladimíra Bezdíčka, ktorý ho doviedol aj k triumfu na Svetovej univerziáde 2013, vystriedal český odborník Dalibor Kupka, kouč chýrneho štvorstovkára Pavla Masláka.

 
Na 24. majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne aj miešané štafety

Na 24. majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne aj miešané štafety

Slovensko napokon predsa len obsadí premiérovú súťaž miešaných štafiet na 4 x 1,5 km na blížiacich sa 24. majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne. U mužov sa javí situácia jasná, nastúpiť by mali člen NŠC Jozef Repčík (na snímke) a Jozef Pelikán. Zostáva nám ešte vyriešiť rébus v prípade žien. Na ME v krose v Šamoríne by malo Slovensko osadiť súťaž družstiev v 5 zo 6 súťaží. Známy je už aj program podujatia so sprievodnými akciami.

 
Radka Rabatinová triumfovala na XCO pretekoch kategórie UCI HC

Radka Rabatinová triumfovala na XCO pretekoch kategórie UCI HC

Na XCO pretekoch „Salcano MTB cup,“ kategórie UCI HC v tureckom Istanbule, si vynikajúco viedli naše reprezentantky a členky NŠC. Juniorka Radka Rabatinová triumfovala vo svojej kategórii a Erika Glajzová skončila medzi elitnými ženami na 7. mieste, za ktoré si pripísala 30 bodov UCI.

 
Projekt testovania prvákov odštartovala ministerka Martina Lubyová

Projekt testovania prvákov odštartovala ministerka Martina Lubyová

Hĺbku predklonu, skok do diaľky z miesta i kotúľanie troch lôpt si vyskúšali prváci na Základnej škole v Senci na Mlynskej ul. 50 v rámci pilotného projektu testovania pohybových predpokladov. Podporiť ich v tom prišla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, ako aj bývalý futbalový reprezentant Dušan Tittel (SNS) a zlatí olympijskí medailisti vo vodnom slalome Ladislav a Peter Škantárovci. Na testovaní spolupracujú Národné športové centrum, Slovenský olympijský výbor a Slovenský paralympijský výbor.

 
Taekwondisti NŠC na turnaji G-2 Taekwondo President Cup

Taekwondisti NŠC na turnaji G-2 Taekwondo President Cup

Dňa 4.-8. októbra 2017 sa uskutočnila americká séria G-2 Taekwondo turnaja President Cup, ktorého za zúčastnilo viac ako 1400 pretekárov z celého sveta, prevažne však z amerického kontinentu. Slovensko na tomto prestížnom podujatí pod vedením trénera Mária Šveca reprezentovali štyria reprezentanti, ktorí sú zároveň členmi NŠC. Patria medzi top športovcov seniorskej kategórie na Slovensku.

 
Priniesli so sebou kúsok atmosféry z Pau

Priniesli so sebou kúsok atmosféry z Pau

Naša úspešná reprezentantka vo vodnom slalome a zároveň ambasádorka Národného športového centra (NŠC) a Európskeho týždňa športu Jana Dukátová sa vrátila z francúzskeho Pau ako vicemajsterka sveta. Spoločne s trénerom Róbertom Orokockým ju na pôde NŠC prijal jeho riaditeľ Boris Čavajda. Obom sa poďakoval za úspešnú reprezentáciu a zaželal ďalšie športové úspechy na divokej vode.

 
ME mládeže: Michalková úspešná v Lead a Olympic Combined

ME mládeže: Michalková úspešná v Lead a Olympic Combined

V európskej časti Ruska ešte pred Uralom, v meste Perm sa konali Majstrovstvá Európy mládeže v športovom lezení. Slovensko zastupovala členka NŠC Vanda Michalková v kategórii Youth B Female. V jej obľúbenej disciplíne Lead - lezení s lanom na obtiažnosť získala Vanda zaslúžené 3. miesto. V olympijskom formáte Combined (Boulder, Speed a Lead) sa umiestnila v kategórii Youth B Female na výbornom 1. mieste.

 
Dukátová vicemajsterkou sveta

Dukátová vicemajsterkou sveta

Na Majstrovstvách sveta vo vodnom slalome na divokej vode vo francúzskom Pau sa ambasádorka NŠC a Európskeho týždňa športu Jana Dukátová stala vicemajsterkou sveta.

 
Stránka: 1234 >>
Počet na stránku: