Správy

Tankó proti súperovi a plnej hale jeho fanúšikov

Slovenský reprezentant a člen NŠC Viliam Tankó prinesie na Slovensko z majstrovstiev Európy boxerov do 22 rokov v rumunskej Braile bronzovú medailu. V pondelkovom semifinále kategórie do 56 kg podľahol domácemu Rumunovi Robertovi Jitaruovi 1:4 na body. Náš reprezentant boxoval nielen so súperom. Proti nemu bola celá hala fantastických fanúšikov domáceho miláčika.

Jana Dukátová radí ako cvičiť

Zacvič si s Janou Dukátovou celotelové cviky zmerané predovšetkým na “core”. Cvičením posilníš nielen vonkajšie svaly, ale v súhre s nimi aj tie vnútorné, ktoré ti zlepšia stabilitu a držanie tela. Najlepšie na tom je, že nepotrebuješ navštevovať posilňovňu a všetky cviky zvládneš z pohodlia obývačky.

ME do 22 rokov v boxe: Tankó s istou medailou

Slovenská minivýprava, v ktorej sú dvaja nominovaní reprezentanti v boxe a dvaja tréneri, sa s určitosťou vráti domov s medailou z majstrovstiev Európy do 22 rokov v rumunskom meste Braila (14. - 22. 3.). Športovec NŠC Viliam Tankó v kategórii do 56 kg zdolal v nedeľňajšom štvrťfinálovom súboji Maďara Nándora Csóku 4:1 na body a zabezpečil si minimálne bronzový kov. V dnešnom zápase s rumunským reprezentantom môže hodnotu medaily ešte zvýšiť. Andrej Csemez v piatkovom súboju podľahol favorizovanému Ukrajincovi.

Z Belgicka si taekwondista Filip Švec priniesol bronzovú medailu

Člen Národného športového centra, taekwondista Filip Švec opäť potvrdil svoju vynikajúcu formu. Po minulotýždňovom triumfe na turnaji v Holandsku si tento víkend vybojoval bronzovú medailu na Belgian Open 2017 G-1.

Jaroš sa vo finále Big Air nepredstaví

V mužskom finále Big Air na majstrovstvách sveta v španielskej Sierra Nevade nebude mať slovenský snoubording svojho zástupcu. Samuel Jaroš v kvalifikácii obsadil 30. miesto.

ME do 22 rokov v boxe s účasťou členov NŠC

V rumunskej Braile sa včera začali majstrovstvá Európy boxeristov do 22 rokov. Na šampionáte je prítomných 183 boxérov z 31 štátov. Slovensko reprezentujú športovci Národného športového centra Viliam Tankó vo váhovej kategórii do 56 kg a Andrej Csemez v kategórii do 75 kg, ktorých vedie dvojica trénerov Pavol Hlavačka a Tomáš Kovács, tréner NŠC (na snímke). Csemez v úvodnom zápase jednoznačne zvíťazil nad maďarským reprezentantom.

Na ministerstvo školstva zavítal vicemajster Európy Ján Volko

Čerstvý strieborný medailista v behu na 60 m z halových majstrovstiev Európy v atletike Ján Volko zavítal v pondelok spolu so svojimi trénermi Naďou Bendovou a Róbertom Kresťankom na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Na pôde rezortu ich prijal minister Peter Plavčan, ktorý všetkých troch ocenil za vynikajúci úspech pamätnou medailou MŠVVaŠ SR. V neformálnom rozhovore sa minister zaujímal o podmienky, ktoré má mladý športovec v rezortnom Národnom športovom centre.

Federácia športového lezenia schválila formát pre OH 2020

Plenárne zasadnutie Medzinárodnej federácie športového lezenia (IFSC) schválilo formát tohto odvetvia na olympijských hrách 2020. Športové lezenie bude mať v Tokiu premiéru pod piatimi kruhmi. Slovensko bude vkladať nádeje do účasti slovenskej reprezentatky s veľkým potenciálom, Vandy Michalkovej, členky NŠC (na snímke).

Slovenský taekwondista Švec zlatý na prestížnom turnaji

Slovenský juniorský reprezentant v Taekwondo Filip Švec (Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ Košice a člen NŠC) získal cez víkend zlatú medailu na 44. ročníku jedného z najprestížnejších rankingových G-turnajov svetového taekwonda v olympijskej disciplíne športový zápas v holandskom Eindhovene.

MS v slopestyle: Jaroš nepostúpil do semifinále

Člen NŠC Samuel Jaroš sa premiérovo predstavil na kvalifikácii slopestyle na majstrovstvách sveta v španielskej Sierra Nevade. Talentovaný 15-ročný snowboardista dostal od rozhodcov známku 46,75 bodu, ktorá mu nestačila na postup do sobotňajšieho semifinále.

Stránka: 1234 ... 5 >>