Správy

A. Gyurik a E. Brázdová úspešní na SP v Chile

Slovenskí reprezentanti v karate a členovia Národného športového centra Adi Gyurik a Ema Brázdová sa úspešne predstavili na podujatí Svetového pohára K1 Series A v Santiago de Chile (21. - 23. 9. 2018).

Tamara Potocká zaplávala v Dohe osobné rekordy

Tamara Potocká, slovenská juniorská reprezentantka v plávaní a členka NSČ, sa predstavila na druhom kole svetového pohára v katarskej Dohe v dňoch 13. - 15. 9. 2018. Na 50 m znak dohmatla v novom osobnom rekorde, dva osobné rekordy zaznamenala na 200 m voľný spôsob v rozplavbách a 200 m polohové preteky zaplávala v novom slovenskom juniorskom rekorde časom 2:19,89. Splnila tak limit na seniorský svet.

Projekt Ukáž sa! pozná víťazov, najvyššia podpora lezcovi P. Kuricovi

Tretí ročník grantového programu Projekt Ukáž sa! pozná svojich víťazov. Najvyššiu možnú čiastku – 4000 eur – získal medzi jednotlivcami športový lezec a člen NŠC Peter Kuric, na druhom mieste skončila kanoistka Lucia Valová, tretiu priečku obsadila atlétka Lucia Forsterová. Z kolektívnych športov si 10.000 eur odniesol basketbalový tím Young Angels Academy, na druhej priečke s podporou 8000 eur skončili kanoisti zo Sporting Clubu Slovakia a na treťom mieste florbalový tím Wild Girls Čadca.

Grand Prix Slovakia v boxe: Traja členovia NŠC získali zlato

V Nitre sa v dňoch 15. a 16. septembra uskutočnil boxerský turnaj Grand Prix Slovakia s podtitulom Medzinárodný turnaj v boxe mužov & Turnaj "Olympijské nádeje". Vo finálových bojoch o zlato uspeli členovia NŠC: Viliam Tankó, Andrej Csemez a Dávid Michálek.

Alaphilippe vyhral Okolo Slovenska, najlepší Slovák v celkovom poradí Matúš Štoček

Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe z Quick-Step Floors sa stal celkovým víťazom 62. ročníka pretekov Okolo Slovenska.Najlepší Slovák v celkovom poradí Matúš Štoček, člen NŠC, z reprezentačného výberu skončil na 36. priečke s mankom 3:08 minúty a predstaví sa aj na MS v Innsbrucku.

Dukátová sa teší z dcérky a začala s prípravou na OH v Tokiu

Jana Dukátová, členka NŠC a ambasádorka Európskeho týždňa športu, si po narodení dcérky Lívie užíva najkrajšie obdobie svojho života. Pre tehotenstvo prerušila kariéru úspešnej vodnej slalomárky, no ani raz nepomyslela na jej koniec. Vo štvrtok, tri mesiace po pôrode, sa prvýkrát dostala opäť na vodu a začala s prípravou na návrat. Jej hlavný cieľ je dostať sa na olympijské hry do Tokia 2020.

Volkova bodka za letnou sezónou: v Antalyi beží 200 m

Koniec, mám to za sebou! – bude si môcť čoskoro vydýchnuť náš skvelý šprintér Ján Volko, člen NŠC a ambasádor Európskeho týždňa športu. Aj pre európskeho šampióna na 200 m v kategórii do 23 rokov sa letná sezóna 2018 v utorok definitívne skončí. Rozlúčku s atletickým letom absolvuje na mítingu Gloria Cup Athletics v tureckej Antalyi, kam odletel s koučom Róbertom Kresťankom.

Kučera v Chebe 36,05 na 300 m prekážok, nik v histórii nebol zo Slovákov rýchlejší

Víťaz Svetovej univerziády 2013 v Kazani na 400 m prekážok Martin Kučera, člen NŠC, má ešte aj v závere letnej atletickej sezóny solídnu formu. Na utorkovej Veľkej cene Chebu utvoril najlepší slovenský výkon histórie na netradičných 300 m prekážok časom 36,05 sekundy. Dvadsaťosemročný Bratislavčan skresal z predošlého historického maxima Marca Adriena Drozdu z 27. júla minulého roku tiež v Chebe až 1,10 sekundy.

Na turnaji EP v džude sa najvyššie umiestnila Majorošová

Na 6. ročníku turnaja Európskeho pohára v bratislavskej Hant aréne vydržala v sobotu na tatami najdlhšie zo slovenských džudistov Viktória Majorošová, členka NŠC. V boji o 3. miesto prehrala v hmotnosti do 57 kg s Poľkou Annou Dabrowskou na ippon a skončila piata.

Lukostrelkyňa Baránková vybojovala miestenku do Minska

Na Majstrovstvách Európy v poľskej Legnici sa šestnásťročnej lukostrelkyni a členke NŠC Denise Baránkovej podarilo vybojovať miestenku pre Slovensko na 2. Európske hry v Minsku v terčovej lukostreľbe v kategórii ženy.

Stránka: 1234 ... 8 >>