Správy

Boxer Csemez získal zlato na otvorených majstrovstvách EÚ

Slovenský boxer a člen NŠC Andrej Csemez získal na otvorených majstrovstvách Európskej únie v španielskom Valladolide zlato v hmotnostnej kategórii do 75 kilogramov.

Vyhlásenie ankety Triatlonista roka 2018

Richard Varga a Romana Gajdošová opäť obhájili prvenstvo v ankete Triatlonista roka. Na druhej priečke žien skončila so 182 bodmi členka NŠC Kristína Jesenská, ktorú trénuje tréner NŠC Pavel Slouka.

Najúspešnejšou vo VŠC Dukla je biatlonistka Kuzminová

Najúspešnejšou športovkyňou vo Vojenskom športovom centre Dukla sa stala v roku 2018 biatlonistka Anastasia Kuzminová. Za jej piedestálom sa prejavila najmä zlatá medaila na ZOH v Pjongčangu, ku ktorej pripojila dve strieborné. Laureátov VŠC Dukla slávnostne vyhlásili v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici.

Atlét roka: Gabriela Gajanová víťazkou kategórie mládeže do 19 rokov

Po ročnej pauze je Matej Tóth opäť kráľom slovenskej atletiky. Vicemajster Európy v chôdzi na 50 km z Berlíne Matej Tóth triumfoval v 26. ročníku ankety so 64-bodovým náskokom pred šprintérskym rekordérom Jánom Volkom. Tretia skončila chodkyňa Mária Katerinka Czaková. V kategórii mládeže do 19 rokov sa po dvoch druhých priečkach dočkala prvenstva za 4. miesto na MSJ martinská osemstovkárka a členka NŠC Gabriela Gajanová. Za najlepšieho trénera mládeže vyhlásili tretí raz za sebou Pavla Slouku-NŠC, ktorý pripravuje Gajanovú, ale aj bronzového tisícpäťstovkára z ME do 18 rokov v Györi a člena NŠC Andreja Paulínyho (v mládežníckej časti ankety tretí).

MS v karate: Výsledky členov NŠC

Na Majstrovstvách sveta seniorov v karate, ktoré sa konali 6.-11.11.2018 v španielskom hlavnom meste Madrid, sa zúčastnil historicky rekordný počet reprezentantov z celého sveta, 1251 pretekárov zo 140 krajín. SLOVENSKO v tejto obrovskej konkurencii obsadilo 19 miesto. Z členov NŠC obsadila najlepšie 9. miesto Ema Brázdová v disciplíne kata ženy a 7. miesto ako členka kata tímu.

ME U21 taekwondo: Briškárová piata, Švec deviaty

Vo Varšave sa na Majstrovstvách Európy do 21 rokov od 8. do 11. novembra zišla európska špička v taekwonde. V športovom zápase sa hneď v úvodný deň predstavili aj reprezentanti SR a členovia NŠC Filip Švec a Gabriela Briškárová. Filip Švec v kategórii -63kg obsadil konečné 9. miesto. Gabriela Briškárová v kategórii -53kg obsadila konečné 5.miesto.

MS vo vzpieraní: Seničová obsadila 17. miesto v kategórii do 76 kg

Slovenská reprezentantka a členka NŠC vo vzpieraní Nikola Seničová obsadila na majstrovstvách sveta v Turkménsku celkové 17. miesto v kategórii do 76 kg. Jej najlepší výkon v trhu mal hodnotu 85 kg, v nadhode dostala nad hlavu 115 kg, čím dosiahla súčet 200 kg.

MS v karate: Koniec nádejí pre Dominika Imricha

Na majstrovstvách sveta karatistov v Madride sa v druhom súťažnom dni predstavil v športovom zápase kumite Dominik Imrich, člen NŠC. Spočiatku sa mu darilo a v kategórii do 60 kg zvíťazil nad Albáncom Shotom 4:2 a nad Capendom Uliengueom z Burkiny Faso so skóre 1:1 a priaznivým výrokom rozhodcov. Nasledovala však prehra 1:4 s mladým Tunisanom Azzouzim a koniec nádejí.