Správy

V šprinte na MSJ zlato pre Talianku Carrarovú, Machyniaková 52.

Talianka Michela Carrarová zvíťazila na biatlonových MSJ v Osrblí v šprinte junioriek. Od druhej Nórky Tandrevoldovej ju na 7,5 km trati delilo 15,2 sekundy a od tretej Francúzky Begueovej 31,5. Slovenky skončili až v druhej polovici výsledkovej listiny, najlepšia z nich až na 52. mieste bola členka NŠC Veronika Machyniaková, na snímke (+3:44,0), ktorá navyše zápasila s chorobou.

MS Lahti skiatlon: Procházková obsadila 34. priečku

Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová triumfovala v sobotňajšom skiatlone na MS v severských disciplínach v Lahti. Jediná slovenská reprezentantka na štarte a ambasádorka NŠC Alena Procházková obsadila 34. miesto s mankom viac ako štyri minúty. Naposledy v skiatlone štartovala Alena na MS v roku 2013 vo Val di Fiemme, vtedy jej patrila 39. priečka.

Pešková jedenásta na 600 m na halovom atletickom šampionáte konferencie Big Ten

Strieborná medailistka v behu na 400 m prekážok na OH mládeže 2014 a členka NŠC Michaela Pešková zabehla v piatok na univerzitnom halovom šampionáte konferencie Big Ten v meste Geneva v americkom štáte Ohio druhý najlepší slovenský halový výkon histórie v behu na 600 m 1:31,50 min. Pešková, ktorá od januára študuje na University of Nebraska v Lincolne, si o 1,58 s zlepšila osobný rekord (1:33,08) z januárového mítingu v Lincolne.

Podmaníková ťahákom na Veľkej cene Trnavy

Najlepšia slovenská plavkyňa za rok 2016 a členka NŠC Andrea Podmaníková ako aj plavec Marek Botík budú najväčšími ťahákmi 43. ročníka Veľkej ceny Trnavy. Na jednom z najvýznamnejších slovenských mítingov v 25 m bazéne sa počas víkendu predstaví 580 plavcov zo 44 klubov zo SR, Maďarska, Česka, Poľska a Švajčiarska. Sobotňajší i nedeľňajší program odštartuje o 9.00 h.

Osrblie: Lepeň vďaka slušnej streľbe sedemnásty

V stredu sa vytrvalostnými pretekmi kadetov na 12,5 km začali majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone v Brezne-Osrblí. Zo štyroch Slovákov v štartovom poli bol najúspešnejší Matej Lepeň, ktorý obsadil 17. priečku. Zo slovenskej štvorice kadetiek najlepšie dopadla 40. Veronika Haidelmeierová. Obaja sú v podpore NŠC.

Juniorskí majstri Európy v karate navštívili štúdio TV JOJ i laboratóriá NŠC

Mladí slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali dovedna šesť medailí v Sofii na 44. majstrovstvách Európy juniorov a kadetov a zároveň 9. ME starších juniorov (do 21 rokov). O dve zlaté medaily pre SR sa v bulharskej metropole postarali športovci zaradení do podpory NŠC: v športovom zápase kumite juniorka Dominika Veisová v kategórii do 48 kg a rovnako junior Adi Gyurik do 76 kg. Obaja spolu s trénerom Petrom Mackom boli pozvaní do štúdia TV JOJ. Mladí karatisti si po vrcholnom podujatí prišli otestovať svoj momentálny stav a absolvovali testovaciu batériu v laboratóriách NŠC.

BIATLON: V Osrblí MS juniorov a kadetov aj so 6 členmi NŠC

V stredu sa v Brezne-Osrblí začnú majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone, ktoré sú tento mesiac druhým miestnym významným medzinárodným podujatím po 6. kole IBU Cupu z 3. - 4. februára. Mládežnícky šampionát potrvá do utorka 28. februára. Predstaví sa na ňom takmer 450 adeptov z 37 krajín vrátane 15 Slovákov. Národné športové centrum podporuje šesticu nominovaných mladých biatlonistov (Matej Baloga, Veronika Machyniaková (na snímke), Matej Lepeň, Miroslav Pavlák, Veronika Haidelmeierová a Henrieta Horvátová).

ME kadetov, juniorov, U21 v karate: Slováci úspešní

Na Majstrovstvách Európy kadetov, juniorov, U21, v bulharskej Sofii 2017 sa zúčastnilo 1186 pretekárov z 50 krajín Európy. Slovensko obsadilo vynikajúce 6. miesto v celkovom hodnotení krajín. Medaily dosiahli aj členovia Národného športového centra. Dominika Veisová a Adi Gyurik získali tituly majstrov Európy, Ema Brázdová (na snímke) je vicemajsterkou.

SAZ: Návrh nominácie na halové majstrovstvá Európy v Belehrade

Výkonný výbor Slovenského atletického zväzu (SAZ) po víkendovom šampionáte v Bratislave schválil návrh nominácie na halové majstrovstvá Európy v Belehrade (3. - 5. 3.2017), v ktorom sa ocitlo 16 mien - 10 limitárov, z ktorých štyria sú v podpore NŠC (Volko, Repčík, Beer a Bezeková), 4 majstri Slovenska, z ktorých je v podpore NŠC Alexandra Štuková. SAZ nominoval aj člena NŠC Jakuba Matúša, o ktorom rozhodne Európska atletika.

Atletika: sobotňajšie výsledky z halových MSR

O najhodnotnejšie výkony úvodného dňa halových majstrovstiev Slovenska v atletike v bratislavskom Eláne sa postarali tí, ktorí už mali istú účasť na marcových halových ME v Belehrade - šprintér a člen NŠC Ján Volko (na snímke) a košický výškar a najnovšie športovec v podpore NŠC Lukáš Beer.

Stránka: 1234 ... 6 >>