Správy

Kvalifikačný systém IAAF na OH 2020: Do Tokia s limitom alebo cez svetový rebríček

Na olympiádu do Tokia s limitmi aj cez svetový rebríček! Rada Medzinárodnej asociácie atletických federácií na zasadnutí v katarskej Dauhe definitívne schválila duálny kvalifikačný systém na olympijské hry v roku 2020 v Tokiu, kde by malo v kráľovnej športov súťažiť 1900 atlétov.

Slovenský pohár v halovej lukostreľbe: Medailové priečky pre členov NŠC

V nedeľu 10. marca sa na pôde Vojenského športového centra Dukla uskutočnilo finále 11. ročníka Slovenského pohára v halovej lukostreľbe. Športová hala v Banskej Bystrici hostila 100 najlepších slovenských lukostrelcov. Členovia NŠC si vybojovali medailové umiestnenia. V kategórii olympijský luk ženy zvíťazila Denisa Baránková, v kategórii muži získal Vladimír Hurban jr. (na snímke) striebro a Ondrej Franců bronz.

EP vo vrhoch: 12. priečka pre guliara Adriána Barana

Slovensko cez víkend hostilo ďalšie významné atletické podujatie. Európsky pohár vo vrhoch 2019 v športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne bude ďalšie zo série podujatí pod hlavičkou Európskej atletiky na Slovensku. Do Šamorína prišlo rekordných 322 vrhačov z 37 krajín. Z členov NŠC sa na podujatí predstavil Adrián Baran v disciplíne vrh guľou do 23 rokov a obsadil konečnú dvanástu priečku.

Zápasenie-ME23: Voľnoštýliar Chomanič prehral zápas o bronz

Slovenský reprezentant vo voľnom štýle a člen NŠC Daniel Chomanič prehral svoj súboj o bronzovú medailu vo váhovej kategórii do 70 kg na majstrovstvách Európy zápasníkov do 23 rokov v srbskom Novom Sade, keď nestačil na Bulhara Mihaila Ilieva Georgieva bodovým pomerom 0:5. Celkovo na turnaji obsadil konečné 5. miesto.

Slovensko vyslalo štyroch pästiarov na ME do 22 rokov v Rusku, dvaja sú členmi NŠC

Slovensko bude mať na majstrovstvách Európy v boxe do 22 rokov v ruskom Vladikavkaze štyroch reprezentantov. Pod trénerským vedením Pavla Hlavačku a Tibora Hlavačku sa predstavia Michal Takács (do 64 kg), Andrej Csemez, člen NŠC (do 75 kg), Dávid Michálek, člen NŠC (do 91 kg) a medzi ženami Miroslava Jedináková (do 64 kg).

Pillárová vybojovala bronz na svetovom pohári karate v Rakúsku

V rakúskom Salzburgu sa od 1. do 3. marca 2019 konal svetový pohár v Karate1 Series A. Za Národné športové centrum sa medzi reprezentantmi Slovenska predstavili Viktória Pillárová a Ema Brázdová. Viktória Pillárová (na snímke) si vybojovala bronz, Ema Brázdová skončila na siedmej priečke.

Volko zlatý, Veszelka šiesty na HME v Glasgowe

Deväťčlenná slovenská výprava obsadila v konečnej medailovej bilancii na 35. halových majstrovstvách Európy v škótskom Glasgowe zásluhou zlata šprintéra Jána Volka lichotivé 10. miesto spolu s ďalšími 4 krajinami. V bodovaní krajín (1. – 8. miesto) nazbierala 9-členná slovenská výprava 11 bodov a skončila na 22. priečke. Volko prispel do tejto bilancie 8 bodmi za prvú priečku a trojskokan Tomáš Veszelka 3 bodmi za šiestu. Vo výprave SR boli zväčša športovci, ktorý v minulej alebo predminulej sezóne boli členmi NŠC.

57. Veľká Cena Slovenska v plávaní aj s členmi NŠC

Slovenská plavecká federácia v termíne 1.-3.3.2019 zorganizovala 57. ročník Veľkej Ceny Slovenska. Kvalifikačného podujatia FINA sa zúčastnilo 458 pretekárov z 52 plaveckých oddielov. Na podujatí sa predstavili bývalí i súčasní členovia NŠC, napríklad Zora Ripková, Barbora Tomanová či Nikoleta Trníková, z bývalých Richard Nagy.

39. ročník Veľkej ceny Slovenska v karate podporilo aj NŠC

V dňoch 23. - 24. februára 2019 sa v AXA aréna Národného tenisového centra v Bratislave konal 39. ročník Veľkej ceny Slovenska aj za podpory Národného športového centra. Súťaž bola otvorená pre všetky vekové kategórie od detí, žiakov, mladších kadetov až po seniorské kategórie. Účastníci prišli až z 22 krajín NŠC reprezentovali:ana Vaňušaniková, Ema Brázdová, Alžbeta Ovečková, Nina Jelžová, Dominik Imrich, Dávid Maroši, Adi Gyurík a Julián Enrik Smoliga.