Správy

Plávanie: Majstrovstvá SR OPEN

Slovenská plavecká federácia organizovala v termíne 22.-24.6.2018 na bratislavskej 50-m KP Pasienky Majstrovstvá SR Open. Majstrovstvá boli otvorené aj pre zahraničných pretekárov. Slovakia Open Championships 2018 je pod hlavičkou FINA zaradené ako kvalifikačné na MS 2019 v Gwangju (J. Kórea), Letné olympijské hry mládeže v Buenos Aires 2018 (Argentína) aj ME v Glasgowe (Veľká Británia-len pre slovenských pretekárov). Podujatia sa zúčastnili aj členovia NŠC: Tamara, Potocká, Miroslava Záborská či Barbora Tomanová.

Atletika: Členovia NŠC s limitmi na vrcholné podujatia

Slovenský atletický zväz (SAZ) uverejnil na svojej stránke prehľad slovenských limitárov na vrcholné podujatia 2018. V prehľade figurujú aj športovci v podpore NŠC: šprintér Ján Volko, bežkyňa Gabriela Gajanová, bežec Andrej Paulíny, výškarka Monika Zavilinská a guliar Adrián Baran.

Akademické MS v športovom lezení: Vlajkonosič Peter Kuric

Akademické majstrovstvá sveta v športovom lezení boli otvorené podvečer 19. Júna 2018 na námestí M. R. Štefánika pred Eurovea Gallery v Bratislave. Sú to historicky druhé akademické MS. Za usporiadateľskú krajinu slovenskú vlajku v tónoch slovenskej hymny držal člen NŠC Peter Kuric, prvý slovenský športovec, ktorý sa kvalifikoval na III. olympijské hry mládeže, ktoré budú v októbri v Buenos Aires.

Slovakia Boxing Cup s podporou NŠC, Jessica Triebeľová hviezdou turnaja

Počas uplynulého týždňa sa v obci Klin konal jeden z najväčších medzinárodných turnajov v Európe SLOVAKIA BOXING CUP. Medzi povrazmi ringu sa predstavili boxeri z 18 krajín, hlavnou hviezdou a tvárou turnaja bola domáca trojnásobná Majsterka Európy a členka NŠC Jessica Triebeľová, ktorá si na turnaji vybojovala zlato. Jej brat a tiež člen NŠC Alex Triebeľ si, žiaľ, na turnaji zlomil ruku, čo ho zastavilo na ceste do finále.

Memoriál T. Babiaka: Volkova tréningova stovka za 10,30, víťazný návrat prekážkara Kučeru na hladkej štvorstovke

O najhodnotnejší výkon 34. ročníka Memoriálu Tomáša Babiaka na Mladej Garde v Bratislave, ktorého súčasť boli tentoraz aj akademické majstrovstvá Slovenska, sa postarala najväčšia hviezda podujatia – Ján Volko, člen NŠC. Slovenský Atlét roka 2017 vyhral stovku za 10,30 sekundy. Víťaz Svetovej univerziády 2013, finalista ME 2016 na 400 m prekážok a člen NŠC Martin Kučera (na snímke) sa do atletického diania vrátil po zranení po takmer 16 mesiacoch – najprv vyhral hladkú štvorstovku za 48,34 a na polovičnej trati skončil potom tretí časom 22,26.

Lukostreľba: Na súťaži v Banskej Bystrici Baránková tretia

Uplynulý víkend sa lukostreľkyňa a členka NŠC Denisa Baránková v 2. kole súťaže Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe v Banskej Bystrici predviedla vo vynikajúcom svetle. V sobotňajšej kvalifikácii sa v kategórii žien umiestnila svojím výkonom na prvom mieste a nástrelom 632 bodov prekonala 4 roky starý juniorský rekord Alexandry Longovej. Po programe v nedeľu obsadila napokon celkové tretie miesto.

Atletika: Na medzištátnom juniorskom päťstretnutí vyhrali guliar Baran a bežkyňa Gajanová

Slovenské tímy skončili v medzištátnom juniorskom päťstretnutí Poľsko – Maďarsko – Česko – Slovinsko – Slovensko vo Vyškove na Morave posledné. Potešili však výkony členov NŠC. V behu na 800 m (bronzová z MEJ 2017 v tejto disciplíne) zvíťazila Gabriela Gajanová a v guli zaznamenal prvenstvo Adrián Baran (na snímke).

Skvelý Volko na Zlatej tretre atakoval slovenský rekord na 200 m, chýbali mu tri stotiny

Výborný športovec NŠC Ján Volko! V behu na 200 m na 57. ročníku Zlatej tretry v Ostrave finišoval piaty časom 20,36 sekundy a iba o tri stotinky zaostal za vlastným slovenským rekordom zo zlatého finále na vlaňajších ME do 23 rokov v Bydgoszczi. V tohtoročných európskych tabuľkách sa dostal už na siedmu priečku. Jeho výkon je o to cennejší, že ho dosiahol v chlade a protivetre 0,9 m/s.

Sedemnásťročný Andrej Paulíny splnil prísnejší limit na ME do 18 rokov

V národnom programe 57. ročníka medzinárodného atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave splnil člen NŠC Andrej Paulíny (AK ZŤS Martin) v I. behu na 1500 m časom 3:54,99 min prísnejší limit SAZ (3:59,00) na júlové II. ME do 18 rokov v maďarskom Györi. Zverenec trénera NŠC Pavla Slouku, vlani bronzový na Európskom olympijskom festivale mládeže tiež v Györi, si bezmála o štyri sekundy zlepšil osobný rekord 3:58,90 z minulého roka z 2. kola slovenskej ligy v Bratislave.