Správy

Český šampionát družstiev: Výborný Volko (20,28 na 200 m)

Na českom tímovom šampionáte v Uherskom Hradišti sa zaskvel výbornou dvojstovkou, jedenástou v tomto roku, člen NŠC Ján Volko. Talentovaná juniorka, štvrtá na MSJ 2018 v Tampere Gabriela Gajanová, členka NŠC pod vedením trénera NŠC Pavla Slouku, finišovala na 800 m o šesť desatín druhá za piatou na tisícpäťstovke na ME v Berlíne Simonou Vrzalovou.

MS v letnom biatlone aj s juniormi z NŠC

Vysočina Arena organizuje od piatka do nedele Majstrovstvá sveta v letnom biatlone v Novom Měste na Moravě. V slovenskej výprave nechýbajú ani členovia NŠC. V kategórii juniori sa predstavia Tomáš Sklenárik, Lukáš Ottinger a Samuel Hubač, v kategórii juniorky Henrieta Horvátová.

EA zverejnila limity na halové ME 2019, nominačné kritériá splnili Ján Volko a Gabriela Gajanová

Európska atletika (EA) zverejnila kvalifikačné limity na jubilejné 35. halové majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia od 1. do 3. marca 2019 v škótskom Glasgowe. Podľa nominačných kritérií má zatiaľ istotu glasgowskej miestenky sedem slovenských atlétov. Medzi nimi figurujú aj členovia NŠC Ján Volko v šprinte a Gabriela Gajanová (na snímke) v disciplíne beh na 800 m.

Brezovský juniorským majstrom SR v golfe

Titul juniorského majstra Slovenska v golfe za rok 2018 si v kategórii do 21 rokov vybojoval člen NŠC Michal Brezovský. Súťažiaci absolvovali tri 18-jamkové kolá, celkovým víťazom v danej kategórií sa stal golfista s najnižším počtom dosiahnutých úderov. Výborný výkon predviedol aj ďalší člen NŠC Pavol Mach. Tesne triumfoval v súťaži dorastencov.

Výkony členov NŠC na ME v Berlíne očami šéftrénera zväzu Martina Pupiša

Dvadsaťjedenčlenná slovenská výprava skončila v medailovej bilancii, do ktorej počítame aj zisk Rusov štartujúcich ako nezávislých autorizovaných atlétov, na 22. mieste a v bodovaní krajín za umiestenia v prvej osmičke na 26. mieste (tiež po započítaná ruských výsledkov), pričom na šampionáte štartovalo 50 krajín. Účinkovanie atlétov a členov NŠC zhodnotil šéftréner SAZ Martin Pupiš.

ME Berlín: Štafeta s Ledeckou ôsma

Vo finále štvrtkárskych štafiet na ME atlétov v Berlíne skončilo slovenské kvarteto žien v zložení Emma Zapletalová, Iveta Putalová, Daniela Ledecká (NŠC) a Alexandra Bezeková ôsme. Slovenky postupom do finále naplnili na šampionáte svoj cieľ.

Vytúžené finále dvojstovky ušlo Volkovi o 12 stotín

Štvrtkové finále na 200 m na ME v Berlíne bude, žiaľ, bez slovenského rekordéra Jána Volka, člena NŠC. V úvodnom semifinále na 200 metrov obsadil 3. miesto časom 20,58 sekundy a duel o druhé, priame postupové miesto – o triumfe majstra sveta Ramila Gulijeva nebolo pochýb (20,33) – jasne prehral s Írom Leonom Reidom (20,38). Ani člen NŠC Martin Kučera v behu na 400 m prekážky neuspel. So sezónnym maximom 50,30 nepostúpil do finále a celkove skončil 18.

Volko na stovke 13., Kučerov výkon roka na 400 m prekážok

Trináste miesto Jána Volka v semifinále stovky a osemnáste Martina Kučeru v semifinále behu na 400 m prekážok v slovenskom výkone roka 50,30 sekundy – to je slovenská bilancia členov NŠC v utorkovom večernom bloku na 24. majstrovstvách Európy v atletike v Berlíne.

ME Berlín: Kučera si vybojoval priamy postup do semifinále

Člen NŠC Martin Kučera si z rozbehov na 400 m prekážok (podobne ako Volko na stovke) vybojoval priamy postup do semifinále. V II. behu skončil druhý za Francúzom Kountom vo svojom druhom najlepšom tohtosezónnom čase 50,75 sekundy. Semifinále je v utorok 8. augusta o 19.45 h.

ME Berlín: V rozbehoch na 400 m prek. stop pre Ledeckú

Na ME atlétov v Berlíne v rozbehoch na 400 m prek. Daniela Ledecká, členka NŠC, nepostúpila do semifinále. Vydala však zo seba maximum a výsledkom bolo 6. miesto v osobnom rekorde.

Stránka: << 12345 ... 8 >>