Správy

MSJ v rýchlostnej kanoistike: Čulenová, Jakubisová úspešne

Od štvrtka 1.8 do nedele 4.8. 2019 sa v rumunskom Pitesti uskutočnili Majstrovstvá sveta juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike a Národné športové centrum zastupovali v kategórii juniorky Katarína Pecsuková (na snímke), Dagmar Čulenová, Romana Jakubisová a Emma Horváthová a v disciplíne K4 U23 Tomáš Holka. Všetci reprezentanti ukázali slušnú formu a obsadili v rôznych disciplínach uspokojivé umiestnenia.

72. majstrovstvá Slovenska v atletike v Dubnici nad Váhom

Cez víkend sa v Dubnici nad Váhom uskutočnil 72. ročník majstrovstiev Slovenska v atletike, na ktorých štartovali aj členovia NŠC: Oliver Murcko, Daniela Ledecká, Gabriela Gajanová a Andrej Paulíny.

Pecsuková a Seregiová tretie v K2 na ME v maratóne

Vo francúzskom meste Decize sa konali Majstrovstvá Európy v maratóne rýchlostnej kanoistiky. V dátumoch od 24. do 27. júla 2019 sa na okruhu 3,6 km s posledným kolom malého okruhu cca 1 km. Atraktivita podujatia bola zabezpečená štartom a cieľom na takmer rovnakom mieste. Slovensko reprezentovali v disciplíne K2-junuiorky členky NŠC Katarína Pescuková (na snímke) a Karolína Seregiová. Nastúpili na trať dlhú takmer 19 km a skončili na 3. mieste z 15 štartujúcich.

Golfistka Drocárová figurovala na amatérskych ME na 111. mieste

Slovenská golfistka a členka NŠC Katarína Drocárová figurovala po 2. kole na amatérskych ME žien na 111. mieste (156 úderov)

MEJ v atletike: Daniel Kováč s druhým najlepším výkonom v slovenskej výprave

Vo švédskom Borase na 25. MEJ vybojoval chodec Daniel Kováč, člen NŠC desiate miesto. Okrem toho, že svojím výkonom prekonal osobný rekord, bolo to aj druhé najúspešnejšie vystúpenie slovenskej výpravy.

Štadión pre OH 2020 v Tokiu je takmer hotový, rieši sa doprava a teplo

Organizačný výbor OH v roku 2020 v japonskom Tokiu v pondelok informoval, že olympijský štadión je na 90 percent hotový. Necelý rok pred otvorením hier sa tak môžu kompetentní sústrediť na vyriešenie dopravnej situácie a zavedenie opatrení na minimalizovanie následkov horúčav, ktoré očakávajú v čase olympiády.

MS Gwangju: Synchronizované plávanie

V Gwangju malo Slovensko zastúpenie v 6. disciplínach - voľné a technické sóla, voľné a technické páry, voľné tímy a voľné kombinácie. Po svetovom šampionáte v Budapešti pred 2 rokmi malo Slovensko druhýkrát za sebou zastúpenie na vrcholnom svetovom šampionáte aj v tímových zostavách. Národné športové centrum reprezentovali Nada Daabousová, Diana Miškechová (obe na snímke), Laura Lisá a Anastasia Iakovlev.

MEJ v atletike: Oliver Murcko skončil celkovo 15.

Slovenský atlét a člen NŠC Oliver Murcko priamo postúpil do semifinále behu na 200 m na 25. MEJ vo švédskom Borase. Avšak ani výrazné zlepšenie sezónneho maxima mu žiaľ nestačilo k postupu do finále behu na 200 m. V II. semifinále skončil šiesty a celkovo 15.

Baránkovej nový slovenský rekord na EJP v lukostreľbe

Členka NŠC Denisa Baránková v utorok na 2. kole Európskeho juniorského pohára v Bukurešti strelila v kvalifikácii nový slovenský rekord a obsadila 3. miesto. Napokon na podujatí obsadila celkové 7. miesto.

Gabriela Gajanová štvrtá na ME do 23 rokov

Slovenská atlétka a členka NŠC Gabriela Gajanová finišovala na štvrtom mieste vo finále behu na 800m počas ME do 23 okov vo švédskom Gävle.

Stránka: << 12345 ... 10 >>