Správy

IFSC MS mládeže v športovom lezení: Kuric deviaty v olympijskej trojkombinácii

Na IFSC MS mládeže, ktoré sa konalo v talianskom Arco, Peter Kuric, športovec Národného športového centra, obsadil v olympijskej trojkombinácii výborné 9. miesto na svete.

Memoriál J. Sečkářa: Paulínyho juniorský rekord na 1000 m, Gajanová 1. na 1000 m

Bronzový medailista z vlaňajších ME do 18 rokov v behu na 1500 m Andrej Paulíny, člen NŠC, utvoril na Memoriáli Josefa Sečkářa v Brne slovenský juniorský rekord v behu na 1000 m. Tisícku žien vyhrala Paulínyho kolegyňa z NŠC Gabriela Gajanová s veľkým náskokom pred Češkou Chlebíkovou a v historických slovenských tabuľkách sa zaradila na druhú priečku za Luciu Hrivnák Klocovú. Oboch trénuje Pavel Slouka, tréner NŠC.

IFSC MS mládeže v športovom lezení: Michalková v speed spokojná

Členka NŠC Vanda Michalková obsadila na IFSC MS mládeže Garda Trentino - Arco 2019 v nedeľu 28. augusta v kategórii Youth A, v disciplíne speed (lezenie na rýchlosť), v ktorej býva najmenej úspešná, 36. miesto z 57 dievčat. V disciplíne Boulder obsadila po semifinále 9. miesto.

Nikoleta Trníková na Majstrovstvách sveta juniorov v Budapešti

Slovenská juniorská reprezentantka v plávaní Nikoleta Trníková, členka Národného športového centra, sa v dňoch 20.8. – 25.8. 2019 predstavila na Majstrovstvách sveta juniorov v Budapešti. Nikoleta sa zo slovenskej výpravy stala najúspešnejšou plavkyňou z pohľadu individuálnych výkonov i umiestnení. Zároveň dosiahla najlepšie výsledky na MSJ zo slovenských plavcov za posledných 12 rokov.

SP v behu na kolieskových lyžiach: Koristek so solídnymi výsledkami

Na podujatí Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Chanty-Mansijsk dosiahol solídne výsledky člen NŠC Ján Koristek. V behu na 11,25 km voľnou technikou obsadil siedme miesto, na 20 km skončil jedenásty. V behu voľnou technikou na 7,5 km ho od pódiového umiestnenia delili len tri sekundy.

IFSC MS mládeže v športovom lezení: Michalková piata v lead

Členka NŠC Vanda Michalková obsadila na IFSC MS mládeže v talianskom Garda Trentino - Arco v kategórii Youth A 5. miesto v disciplíne lead (lezenie s lanom na obtiažnosť).

MS v letnom biatlone s účasťou juniorov NŠC

Na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v Minsku obsadili členovia NŠC v juniorských kategóriách Zuzana Remeňová 18. miesto a Lukáš Ottinger (na snímke) 37. miesto.

Slovenská atletická liga v Trnave: Ledecká prvá, Zapletalová druhá

Štvrté, posledné kolo základnej časti slovenskej atletickej ligy sa konalo v Trnave a v disciplíne 400 m prekážok nastúpili aj členky NŠC Daniela Ledecká, ktorá zvíťazila, druhá po dlhodobom zranení dobehla Emma Zapletalová (na snímke).

Baran úspešný v 4. kole Ligy ČR v Prahe Děkanke

V A-skupine 4. kola I. ligy ČR, ktoré sa konalo v Prahe na Děkanke, vyhral člen NŠC Adrián Baran disciplínu vrh guľou, v hode diskom skončil na druhom mieste.

MS mládeže v lukostreľbe: Baránková obsadila konečné 17. miesto

Slovenská reprezentantka a členka NŠC Denisa Baránková získala na Majstrovstvách sveta mládeže 17. miesto v kategórii junioriek (do 20 rokov).

Stránka: << 123456 ... 13 >>