Správy

Vanda Michalková jedenásta na pretekoch SP v Mníchove

Slovenská mládežnícka reprezentantka v športovom lezení a členka NŠC Vanda Michalková (2002) sa postarala o prekvapenie na v poradí piatom kole Svetového pohára IFSC v disciplíne Bouldering v Mníchove, kde vo svetovej konkurencii obsadila 11. miesto.

Nikoleta Trníková so šiestimi víťazstvami na rumunskom šampionáte

Slovenská juniorská reprezentantka v plávaní a členka NŠC Nikoleta Trníková dosiahla výborné výsledky na otvorenom rumunskom národnom šampionáte seniorov a juniorov v Bukurešti (9.-12. 5. 2019).

Tamara Miklušová bronzová na školských MS v orientačnom behu

Členka NŠC Tamara Miklušová získala bronzovú medailu na školských MS v orientačnom behu v estónskom Otepää.

Plávanie: Nikoleta Trníková – Slovenský rekord na 400 polohové preteky

Vynikajúce výsledky dosiahla slovenská juniorská reprezentantka Nikoleta Trníková členka PBPO zaradená do Národného športového centra. Na Multistretnutí starších juniorov SURSEE (Švajčiarsko) 13.-14.4.2019 dosiahla tri slovenské juniorské rekordy, dve víťazstvá, 5 medailí a najviac bodov do tímovej súťaže dievčat. O dva týždne na súťaži v rakúskom Grazi (26.-28.4., 50 m bazén) prekonala v disciplíne 400 m polohové preteky 21 rokov starý seniorský rekord Martiny Moravcovej.

Synchronizované plávanie: World Series 2019 #4 Tokyo

Počas posledného aprílového víkendu sa naše reprezentantky v synchronizovanom plávaní Nada Daabousová, členka NŠC, Diana Miškechová, členka NŠC a Chiara Diky, spolu s trénerkou Norou Szauder a rozhodkyňou Janou McDonnell zúčastnili štvrtého kola tohtoročnej Svetovej série v synchronizovanom plávaní v japonskom Tokyu, kde potvrdili už vyplávané limity na vrcholné podujatia.

Lukostreľba: Vladimír Hurban jr. si vybojoval miestenku na EH 2019 do Minska

Na European Grand Prix v Bukurešti člen NŠC Vladimír Hurban jun. vyhral kvalifikačný turnaj na Európske hry v Minsku, a tak získal miestenku na toto podujatie.

ME vo vzpieraní: Seničová celkovo desiata

Nikola Seničová, členka NŠC, obsadila v celkovom hodnotení olympijského dvojboja na ME vo vzpieraní 10. miesto, pričom patrila medzi 4 najmladšie vzpieračky. Tieto majstrovstvá Európy patria medzi kvalifikačné súťaže na OH 2020 v Tokiu.

Svetová séria v synchronizovanom plávaní v gréckom Alexandroupoli

Počas uplynulého víkendu (5.-7.4.) sa slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní predstavili v gréckom Alexandroupoli na 2. kole Svetovej série 2019 v synchronizovanom plávaní – FINA Artistic Swimming World Series 2019 #2 Alexandroupoli, Greece / Hellas Beetles Cup. Podujatia sa zúčastnili aj členky NŠC Nada Daabousová (na snímke), Diana Miškechová, Anastasia Iakovlev a Laura Lisá.

EA: 87. ročník chodeckého mítingu v Poděbradoch aj s Danielom Kováčom

Na sobotnom medzištátnom chodeckom mítingu v Poděbradoch zaujal v pretekoch juniorov Daniel Kováč, člen NŠC, keď skončil celkovo piaty a časom 43:58 min splnil „ostrý“ limit (44:00) na MEJ v Borase. Z pretekárov, ktorí bodovali do medzištátneho stretnutia, bol zverenec Petra Mečiara tretí.

Box: Andrej Csemez a Viliam Tankó získali prvenstvo na Euro Cupe

Na medzinárodnom turnaji 2. Euro Cup Bijeljina v Bosne a Hercegovine si dvaja členovia NŠC vyboxovali prvenstvo vo svojej váhovej kategórii; Andrej Csemez vo váhe do 81 kg a Viliam Tankó do 60 kg.

Stránka: << 123456 ... 7 >>