Správy

OH Tokio 2020: Siekel poslal podpísanú prihlášku elektronickou poštou

Prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel v stredu podpísal a odoslal slovenskú prihlášku na Hry XXXII. olympiády v Tokiu 2020.

Gabriela Gajanová štvrtá na 800 metrov v súboji Európa – USA, pomohla kontinentu k triumfu

Členka NŠC Gabika Gajanová finišovala v behu na 800 m v interkontinentálnom stretnutí Európa – USA na Národnom olympijskom štadióne Dinama v Minsku štvrtá. Zverenka Pavla Slouku, trénera NŠC, bežiaca v netradičnom bielo-oranžovom drese s nápisom Europe nesklamala a pre tím Európy získala 5 bodov.

MS AIBA: Boxer Michálek na MS v prvom zápase uspel

Slovenský reprezentant v boxe a člen NŠC Dávid Michálek zvíťazil v zápase 1. kola kategórie do 91 kg na majstrovstvách sveta organizácie AIBA v Jekaterinburgu nad Mongolom Erdenebayarom Sandagsurenom 4:1. Predstaví sa teda aj v druhom kole turnaja v nedeľu 15. septembra.

Atletika: Zapletalová triumfovala po dlhej pauze so zdravotnými problémami

V závere letnej atletickej sezóny sa uskutočnili Majstrovstvá Česka družstiev v Hodoníne. Na 400 m prekážok triumfovala členka NŠC Emma Zapletalová, ktorá si po dlhej pauze zavinenej zdravotnými problémami, zlepšila v druhom štarte na 400 m prekážok v tomto roku svoj výkon z finále slovenskej ligy o 34 stotín na 59,40.

Mokošová štvrtá vo finále bradiel v Maďarsku

Slovenská gymnastka a členka NŠC Barbora Mokošová obsadila štvrté miesto vo finále na bradlách na pretekoch Challenge Cup-u v maďarskom meste Szombathely.

Atletika: S limitmi na MS pätica atlétov, medzi nimi Gajanová

Dnes je dátum, kedy slovenským atlétom padne nominačná závora na plnenie kritérií pre MS 2019 v katarskej Dauhe (27. 9. – 6. 10.). Slovenská výprava na 17. majstrovstvách sveta by mohla byť reálne 7-členná, no teoreticky by v nej mohlo byť až deväť atlétov. Limit splnila Gabriela Gajanová, veľmi blízko je Daniela Ledecká, obe členky NŠC.

Vodný slalom: Záver sezóny SP - Dukátová dvanásta

Cez víkend sa v pražskej Troji uzavrie sezóna Svetového pohára vo vodnom slalome. Najlepšia kajakárka Jana Dukátová, členka NŠC je dvanásta s 99 bodmi. V predolympijskom roku sa slovenskí reprezentanti sústredia najmä na zisk miesteniek do Tokia.

Tímy Penati ako majstri Slovenska budú v októbri reprezentovať SR na európskom šampionáte klubových družstiev

Na majstrovstvách Slovenska klubových družstiev v Penati Golf Resorte v Šajdíkových Humencoch triumfovali domáce tímy, ktoré v ženskej i mužskej kategórii zhodne obhájili tituly z vlaňajšieho ročníka. V tíme mužov bol aj člen NŠC Lukáš Zušťák a spolu si zmerajú sily s európskou konkurenciou v Club du Medoc vo Francúzsku.

MSR v terčovej lukostreľbe: tímové víťazstvo v olympijskom luku s členmi NŠC

Počas uplynulého víkendu sa v Tepličke nad Váhom konali Majstrovstvá Slovenska v terčovej lukostreľbe dospelých. Družstvo zložené z členov NŠC Denisa Baránková, Ondrej Franců a Vladimír Hurban jun. s prehľadom a bez straty setu zvíťazilo v súťaži družstiev olympijských lukov. Darilo sa im i v individuálnych súťažiach.

IFSC MS mládeže v športovom lezení: Kuric deviaty v olympijskej trojkombinácii

Na IFSC MS mládeže, ktoré sa konalo v talianskom Arco, Peter Kuric, športovec Národného športového centra, obsadil v olympijskej trojkombinácii výborné 9. miesto na svete.

Stránka: << 123456 ... 14 >>