Správy

Slovenský pästiar Tankó neuspel až v rozhodujúcom dueli o prvenstvo

Viliam Tankó, člen NŠC, sa z minulotýždňového 49. ročníka Veľkej ceny Ústí nad Labem (23. - 26. 5.) vrátil domov so striebornou medailou. Po víťazstvách vo štvrťfinále a semifinále neuspel dvadsaťdvaročný slovenský pästiar až v rozhodujúcom dueli o prvenstvo, keď podľahol domácemu Miroslavovi Gorolovi 1:4 na body.

Box: Tankó v semifinále medzinárodného turnaja v Ústí nad Labem

Od 23. mája do 26. mája sa v Ústí nad Labem zišla silná konkurencia boxerov na silnom medzinárodnom turnaji Grand Prix Ústí nad Labem 2018. Slovenský reprezentant a člen NŠC Viliam Tankó vo výbornom včerajšom zápase porazil kubánskeho súpera a postúpil do semifinále turnaja v kategórii muži do 56 kg. V semifinálom zápase, ktorý je na programe dnes o 16:00 sa v ringu stretne s Maďarom Bundovitsom Mihálym.

Ján Volko vyhral v českej extralige stovku za 10,25 s

Vlaňajší európsky šampión na dvojstovke v kategórii do 23 rokov a člen NŠC Ján Volko vstúpil do tohtoročnej letnej atletickej sezóny víťazstvom v behu na 100 m v 1. kole českej extraligy v Prahe časom 10,25 sekundy.

Zsuzsanna Molnár zlatá na kadetských ME v zápasení!

Slovenská reprezentantka v zápasení a podporovaná športovkyňa NŠC Zsuzsanna Molnár získala zlatú medailu na ME kadetov do 17 rokov v macedónskom Skopje (14. - 20. 5. 2018).

Úspešné vystúpenie Nikolety Trníkovej na plaveckom mítingu vo Viedni

Členka Národného športového centra Nikoleta Trníková získala 5 juniorských a 5 seniorských medailí na medzinárodnom plaveckom mítingu Vienna International Swim Meet 2018.

Akvabely: Kvasňovská s družstvom zvíťazila, Daabousová s Miškechovou štvrté

Slovenské družstvo akvabel v zložení Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Romana Horská, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská-NŠC, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Sophia Šuranová zvíťazilo v 4. kole Svetovej série v Šamoríne v disciplíne highlight. Nada Daabousová s Dianou Miškechovou (obe členky NŠC) skončili vo voľnom duu štvrté.

ME v karate: Dominik Imrich 4., Slovensko vďaka jednému bronzu 16.

K cieľu získať bronz na tohtoročných 53. majstrovstvách Európy v srbskom Novom Sade chýbalo málo Dominikovi Imrichovi v kumite do 60 kg. Po úvodnom úspechu na turnaji v boji o bronzovú medailu podľahol Lotyšovi Kalvisovi Kalninsovi 0:2 a obsadil tak celkovo 4. priečku. Slovenské karate vzhľadom na financie dosahuje mimoriadne cenné výsledky. Po bronze Balciarovej sa historická zbierka na ME rozšírila už na 37 medailí (6-9-22).

Športové lezenie: Vanda na 3. mieste v Boulderingu EYC Soure (Portugalsko)

Ďalšie kolo Európskeho pohára mládeže v boulderingu sa konalo v malom vnútrozemskom portugalskom mestečku Soure. Zo Slovenska sa zúčastnila pretekov len Vanda Michalková v kategórii Youth A Female. Celkovo sa umiestnila na 3. mieste.

8. ročník Rajeckého kros duatlonu: Gabčíková 1. v kategórii junioriek

Na majstrovstvách Slovenska v kros duatlone zvíťazila v kategórii junioriek Rebeka Gabčíková, členka NŠC. Preteky sa konali v prvý májový deň v Rajci.