Správy

IFSC MS mládeže v športovom lezení: Michalková piata v lead

Členka NŠC Vanda Michalková obsadila na IFSC MS mládeže v talianskom Garda Trentino - Arco v kategórii Youth A 5. miesto v disciplíne lead (lezenie s lanom na obtiažnosť).

MS v letnom biatlone s účasťou juniorov NŠC

Na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v Minsku obsadili členovia NŠC v juniorských kategóriách Zuzana Remeňová 18. miesto a Lukáš Ottinger (na snímke) 37. miesto.

Slovenská atletická liga v Trnave: Ledecká prvá, Zapletalová druhá

Štvrté, posledné kolo základnej časti slovenskej atletickej ligy sa konalo v Trnave a v disciplíne 400 m prekážok nastúpili aj členky NŠC Daniela Ledecká, ktorá zvíťazila, druhá po dlhodobom zranení dobehla Emma Zapletalová (na snímke).

Baran úspešný v 4. kole Ligy ČR v Prahe Děkanke

V A-skupine 4. kola I. ligy ČR, ktoré sa konalo v Prahe na Děkanke, vyhral člen NŠC Adrián Baran disciplínu vrh guľou, v hode diskom skončil na druhom mieste.

MS mládeže v lukostreľbe: Baránková obsadila konečné 17. miesto

Slovenská reprezentantka a členka NŠC Denisa Baránková získala na Majstrovstvách sveta mládeže 17. miesto v kategórii junioriek (do 20 rokov).

V 3. kole ligy zaujali Ledecká a Kučera

V treťom ligovom kole v Košiciach zaujala výkonom na 400 m prekážok Daniela Ledecká, členka NŠC, keď stiahla z doterajšieho osobného maxima 9 stotín a už sa jej najlepší čas začína číslicou 11 – 11,91. Na 400 m prekážok triumfoval aj člen NŠC Martin Kučera vo svojom štvrtom čase v sezóne, 51,10.

Triumf Gajanovej v Česku

Talentovaná Gabriela Gajanová, členka NŠC, bola najlepšia v behu na 800 m v premiérovom ročníku Rieter mítingu v Ústí nad Orlicí. V sólo pretekoch zabehla svoj piaty najlepší výkon v kariére.

V Tokiu problémy s testovacími pretekmi

Japonskí organizátori zrušili plaveckú časť predparalympijských testovacích pretekov hendikepovaných triatlonistov v Tokiu. Podľa Medzinárodnej triatlonovej únie (ITU) sa vo vode nachádza nebezpečné množstvo baktérie E.coli, ktorá môže spôsobovať gastrointestinálne problémy. Vo štvrtok zasa skrátili pre extrémne horúčavy bežeckú časť predolympijských pretekov žien z desať na päť kilometrov.

Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ v bežeckom lyžovaní na kolieskových lyžiach

Na MSJ v bežeckom lyžovaní na kolieskových lyžiach, ktoré sa konalo v Lotyšsku, Madone (8. – 11.8.2019), siahli slovenské reprezentantky a členky NŠC Kristína Sivoková a Timea Mazúrová v posledný deň šampionátu na medailu. Počas posledných súbojov v tímovom šprinte voľnou technikou získali bronz. Potešili aj 5. a 6. miestom v šprinte. Na snímke sú bronzové medailistky s bývalou dlhoročnou členkou NŠC Alenou Procházkovou, ktorá v kategórii žien získala striebro na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom.

IFAA ME v terénnej lukostreľbe 2019: Srdoš víťazom, Hurban získal bronz

Na Majstrovstvách Európy v terénnej lukostreľbe IFAA v holandskom Doorwerthe počas uplynulého týždňa vybojovali členovia NŠC Viliam Srdoš 1. miesto v kategórii Olympijský luk do 20 rokov a Vladimír Hurban 3. miesto v kategórii muži.

Stránka: << 1234567 ... 13 >>