Správy

V Tokiu problémy s testovacími pretekmi

Japonskí organizátori zrušili plaveckú časť predparalympijských testovacích pretekov hendikepovaných triatlonistov v Tokiu. Podľa Medzinárodnej triatlonovej únie (ITU) sa vo vode nachádza nebezpečné množstvo baktérie E.coli, ktorá môže spôsobovať gastrointestinálne problémy. Vo štvrtok zasa skrátili pre extrémne horúčavy bežeckú časť predolympijských pretekov žien z desať na päť kilometrov.

Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ v bežeckom lyžovaní na kolieskových lyžiach

Na MSJ v bežeckom lyžovaní na kolieskových lyžiach, ktoré sa konalo v Lotyšsku, Madone (8. – 11.8.2019), siahli slovenské reprezentantky a členky NŠC Kristína Sivoková a Timea Mazúrová v posledný deň šampionátu na medailu. Počas posledných súbojov v tímovom šprinte voľnou technikou získali bronz. Potešili aj 5. a 6. miestom v šprinte. Na snímke sú bronzové medailistky s bývalou dlhoročnou členkou NŠC Alenou Procházkovou, ktorá v kategórii žien získala striebro na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom.

IFAA ME v terénnej lukostreľbe 2019: Srdoš víťazom, Hurban získal bronz

Na Majstrovstvách Európy v terénnej lukostreľbe IFAA v holandskom Doorwerthe počas uplynulého týždňa vybojovali členovia NŠC Viliam Srdoš 1. miesto v kategórii Olympijský luk do 20 rokov a Vladimír Hurban 3. miesto v kategórii muži.

MSR krátke trate v rýchlostnej kanoistike: členovia NŠC na popredných miestach

V dátumoch od 9. do 11.augusta sa na bratislavskom Zemníku konali majstrovstvá Slovenska na krátkych tratiach. V nabitom programe počas troch dní sa predstavila slovenská špička i nádejní budúci reprezentanti v súťažiach na 200, 500 a 1000 metrových tratiach. Členovia NŠC sa umiestnili na popredných priečkach.

I. liga ME družstiev: Slovensko zostúpilo do II. ligy

Zázrak sa nekonal, hoci po sobote ešte vyzerala šanca slovenskej reprezentácie udržať sa v I. lige ME družstiev nádejne. Slovensko napokon skončilo 10 z 11 tímov a spolu s Rumunskom, Maďarskom, Litvou a Ruskom, ktoré v nórskom Sandnese neštartovalo, zostúpilo do II. ligy. Výkonmi potešili členovia NŠC Andrej Paulíny v behu na 800m a Gabriela Gajanová v štafete 4x400m. Solídny výkon podal Martin Kučera na 400m prekážky.

Vodných slalomárov čakajú súboje o OH: Jana Dukátová zabojuje v kajaku

Slovenskí vodnoslalomári majú za sebou polovicu sezóny, to najdôležitejšie ich však ešte len čaká. V druhej fáze sa začne súboj o nominácie na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. Interná kvalifikácia odštartuje na 4. podujatí Svetového pohára v Markkleebergu (30. augusta - 1. septembra), pokračovať bude finálovými pretekmi SP v Prahe (6.-8. septembra) a vyvrcholí na MS v španielskom La Seu d'Urgell. Členka NŠC Jana Dukátová bola prednominovaná do súťaží v kajaku.

Karate: EUSA Combat Championship 2019

Uplynulý víkend (1.-3.8.2019) sa v chorvátskom Zahrebe konali EUSA European university combat championship 2019. Na súťaži karatistov sa zúčastnili aj členovia NŠC. Nezaznamenali žiadne prvenstvo, ale získali druhé, tretie, resp. 5. miesta vo svojich kategóriách alebo tímových súťažiach.

EP v športovom lezení: Michalková tretia, Kuric výkonmi ladí formu na MS

V dňoch 1.- 4.8. sa v rakúskom Imste uskutočnil Európsky pohár mládeže a juniorov v lezení na obtiažnosť a rýchlosť. Vanda Michalková, členka NŠC, skončila na výbornom 3. mieste v kategórii A female. Peter Kuric, člen NŠC, obsadil v najvyššej juniorskej kategórii v speede 18. miesto. V lezení s lanom na obtiažnosť skončil na 11. mieste. MS v športovom lezení sú plánované koncom augusta v Taliansku.

MSJ v rýchlostnej kanoistike: Čulenová, Jakubisová úspešne

Od štvrtka 1.8 do nedele 4.8. 2019 sa v rumunskom Pitesti uskutočnili Majstrovstvá sveta juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike a Národné športové centrum zastupovali v kategórii juniorky Katarína Pecsuková (na snímke), Dagmar Čulenová, Romana Jakubisová a Emma Horváthová a v disciplíne K4 U23 Tomáš Holka. Všetci reprezentanti ukázali slušnú formu a obsadili v rôznych disciplínach uspokojivé umiestnenia.

72. majstrovstvá Slovenska v atletike v Dubnici nad Váhom

Cez víkend sa v Dubnici nad Váhom uskutočnil 72. ročník majstrovstiev Slovenska v atletike, na ktorých štartovali aj členovia NŠC: Oliver Murcko, Daniela Ledecká, Gabriela Gajanová a Andrej Paulíny.

Stránka: << 1 ... 2345678 ... 14 >>