Významné udalosti

Dukátová vicemajsterkou sveta

Dukátová vicemajsterkou sveta

Na Majstrovstvách sveta vo vodnom slalome na divokej vode vo francúzskom Pau sa ambasádorka NŠC a Európskeho týždňa športu Jana Dukátová stala vicemajsterkou sveta.

 
Športová hala Elán žila duchom detskej atletiky

Športová hala Elán žila duchom detskej atletiky

Európsky týždeň športu prebehol aj v roku 2017 pod koordinátorskou taktovkou Národného športového centra. Okrem propagácie hlavnej myšlienky #BeActive, zdravého životného štýlu ako aj motivácie ľudí a organizátorov k zapojeniu svojich športových aktivít do tejto celoeurópskej iniciatívy, NŠC usporiadalo úspešnú akciu pod názvom „Detská atletika“.

 
Konferencia Regenerácia a fyzioterapia vo vrcholovom športe

Konferencia Regenerácia a fyzioterapia vo vrcholovom športe

21. apríla 2017 sa aula Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave zaplnila do posledného miestečka. Dôvodom bola konferencia pre športových odborníkov s názvom Regenerácia a fyzioterapia vo vrcholovom športe, ktorú spoločne pripravili Národné športové centrum a FTVŠ UK v Bratislave. Vrcholový šport kladie vysoké nároky na ľudský organizmus. Aby bolo možné eliminovať dôsledky zaťaženia, je potrebné prenášať najnovšie poznatky z medicíny do štruktúry tréningového procesu. Všeobecne platné princípy z oblasti fyzioterapie pomáhajú zvyšovať výkonnosť a odolnosť pohybového systému voči preťaženiu, preto sa stávajú súčasťou športovej prípravy a preto boli aj témou konferencie. Veľkým ťahákom boli prednášky Prof. PaedDr. Pavla Kolářa , Ph.D. (na snímke).

 
NŠC ocenilo výsledky svojich športovcov a ich trénerov za rok 2016

NŠC ocenilo výsledky svojich športovcov a ich trénerov za rok 2016

Národné športové centrum (NŠC) vo štvrtok ocenilo 20 najúspešnejších športovcov a trénerov za rok 2016. V športovej hale Mladosť v Bratislave im ceny odovzdal poverený riaditeľ NŠC Martin Pavlík, generálna riaditeľka Sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR Monika Maršáleková a najúspešnejších športovcov dekoroval minister Peter Plavčan. Za najúspešnejších v roku 2016 boli vyhlásení plavec Richard Nagy s trénerom Gabrielom Baranom a vodná slalomárka Jana Dukátová s trénerom Róbertom Orokockým.

 
Prezident Kiska podpísal zákon o športe, jeho financovanie sa zmení

Prezident Kiska podpísal zákon o športe, jeho financovanie sa zmení

Financovanie športu sa zmení. Prezident SR Andrej Kiska podpísal nový zákon o športe, ktorý má priniesť doň viac peňazí. A to nielen nárazovo, ale aj dlhodobo a systémovo. Právna norma garantuje minimálnu čiastku na šport.

 
Národný projekt

Národný projekt "Zvyšovanie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy" bol úspešne ukončený

Národné športové centrum ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR ukončilo národný projekt „Zvyšovanie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy“.

 
Ocenenie najúspešnejších športovcov NŠC a ich trénerov za rok 2015

Ocenenie najúspešnejších športovcov NŠC a ich trénerov za rok 2015

Šermiareň ŠH Mladosť na Trnavskej ulici v Bratislave patrila 4. decembra 2015 od štrnástej hodiny aktérom a hosťom slávnostného aktu vyhlásenia úspešných športovcov Národného športového centra ako priamo riadenej organizácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a ich trénerov príslušného kalendárneho roka. Išlo teda predovšetkým o tých úspešných reprezentantov, ktorí sa presadili a získali úspechy na vrcholných medzinárodných športových fórach a dôstojne reprezentovali Slovenskú republiku. Medzi hosťami nechýbali zástupcovia MŠVVaŠ SR, SOV, VŠC Dukla Banská Bystrica, FTVŠ, SAUŠ, ADA SR, SZTK, zástupcovia športových zväzov a športových klubov SR i zástupcovia obrazových a tlačových médií.

 
Parlament schválil nový zákon o športe

Parlament schválil nový zákon o športe

Šport a práca s mládežou je taká vážna oblasť, že si vyžaduje primeranú pozornosť. Stojí preto za úvahu diskusia, či by nemalo byť po voľbách ministerstvo školstva rozšírené aj o funkciu štátneho tajomníka, ktorý by zodpovedal za sféru športu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini krátko po tom, ako parlament schválil nový zákon o športe.

 
Konferencia pre trénerov mládeže

Konferencia pre trénerov mládeže

Športový tréning mládeže dnes – tak znel názov konferencie, ktorú pripravilo Národné športové centrum v spolupráci s Fakultou telesnej výchovy a športu UK v Bratislave a ktorá dokázala zaplniť 1.10.2015 aulu menovanej vysokej školy záujemcami z radov trénerov rôznych stupňov kvalifikácií širokého spektra športových odvetví, ale aj odborníkov z radov pedagógov, funkcionárov, manažérov či študentov z celého Slovenska. Pozitívne ohlasy a reakcie z radov účastníkov konferencie potvrdili potrebnosť a zaslúženú pozornosť slovenskej športovej obce predmetnej oblasti.

 
Návrh zákona o športe schválený

Návrh zákona o športe schválený

Vláda Slovenskej republiky v stredu prerokovala a schválila návrh zákona o športe, ktorý pripravila odborná pracovná skupina pod vedením predsedu parlamentu Petra Pellegriniho. Dôležitým prvkom návrhu je podľa predkladajúceho rezortu školstva nový informačný systém, v ktorom bude povinnosť zaregistrovať sa. Systém následne zverejní údaje o športových organizáciách, športovcoch i športových odborníkoch. V databáze budú zverejnené aj zmluvy, ktoré preukážu hospodárenie s verejnými financiami, ale aj sponzorské dary - prostredníctvom takzvaného transparentného účtu. Ten, kto bude žiadať podporu z verejných zdrojov, musí mať status 'spôsobilý'. Systém ho takto označí len pri dodržiavaní pravidiel. Ktokoľvek bude mať možnosť verejne sledovať toky a smerovanie a využitie verejných prostriedkov v športe. Vďaka zákonu sa má stransparentniť financovanie a do športu by sa malo dostať viac peňazí, a to nielen nárazovo, ale aj dlhodobo a systémovo.

 
Stránka: << 12345 ... 6 >>
Počet na stránku: