Významné udalosti

Národné športové centrum ocenilo najlepších

Národné športové centrum ocenilo najlepších

Celkovo páťdesiat športovcov a trénerov (28 + 22) ocenilo dnes v Bratislave Národné športové centrum, priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pri príležitosti ukončenia športového roka 2017. Na slávnostnom podujatí sa zúčastnila aj ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.

 
Volko v desiatke, Dukátová ju atakovala

Volko v desiatke, Dukátová ju atakovala

Víťazom ankety Športovec roka 2017 sa stane jeden z desiatky (podľa abecedného poradia) Peter Gelle, Adam Botek (rýchlostná kanoistika), Marek Hamšík (futbal), Peter Hámor (horolezectvo), Magdaléna Rybáriková (tenis), Peter Sagan (cestná cyklistika), Alexander Slafkovský (vodný slalom), Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom), Veronika Velez-Zuzulová (alpské lyžovanie), Petra Vlhová (alpské lyžovanie) a člen NŠC Ján Volko (atletika). Jedenásta skončila v ankete ambasádorka NŠC Jana Dukátová (vodný slalom). Najlepší kolektív vzíde z trojice: futbalisti Slovenska do 21 rokov, hliadka vodných slalomárov 3xC1 a miešané družstvo v alpskom lyžovaní.

 
Žezlo prevzal najmladší atletický kráľ

Žezlo prevzal najmladší atletický kráľ

Štvorročné kraľovanie (2013 - 2016) chodeckého šampióna Mateja Tótha sa skončilo, na atletický trón si vo štvrtok sadol šprintér a člen NŠC Ján Volko. Zaslúžene, veď má za sebou životnú sezónu ozdobenú štyrmi medailami z vrcholných podujatí a utvoril 10 slovenských rekordov! Slávnostný gala večer zorganizoval Slovenský atletický zväz v hoteli NH Gate One v Bratislave.

 
Konferencia Výživa a doping v športe

Konferencia Výživa a doping v športe

Dňa 20. októbra sa v aule prof. Stráňaia Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave konala konferencia venovaná športovým odborníkom s názvom Výživa a doping v športe. Podujatie zorganizovalo Národné športové centrum (NŠC) v spolupráci s Antidopingovou agentúrou SR (SADA) a hostiteľskou fakultou. Tréneri, športoví odborníci, študenti a odborníci na výživu, ktorým bola konferencia predovšetkým určená vyjadrili svoju spokojnosť s úrovňou podujatia aj v neformálnej rozprave počas prestávok i po jej skončení a už sa tešia na ďalšie pripravované akcie vyplývajúce zo spolupráce NŠC a FTVŠ UK.

 
Projekt testovania prvákov odštartovala ministerka Martina Lubyová

Projekt testovania prvákov odštartovala ministerka Martina Lubyová

Hĺbku predklonu, skok do diaľky z miesta i kotúľanie troch lôpt si vyskúšali prváci na Základnej škole v Senci na Mlynskej ul. 50 v rámci pilotného projektu testovania pohybových predpokladov. Podporiť ich v tom prišla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, ako aj bývalý futbalový reprezentant Dušan Tittel (SNS) a zlatí olympijskí medailisti vo vodnom slalome Ladislav a Peter Škantárovci. Na testovaní spolupracujú Národné športové centrum, Slovenský olympijský výbor a Slovenský paralympijský výbor.

 
Dukátová vicemajsterkou sveta

Dukátová vicemajsterkou sveta

Na Majstrovstvách sveta vo vodnom slalome na divokej vode vo francúzskom Pau sa ambasádorka NŠC a Európskeho týždňa športu Jana Dukátová stala vicemajsterkou sveta.

 
Športová hala Elán žila duchom detskej atletiky

Športová hala Elán žila duchom detskej atletiky

Európsky týždeň športu prebehol aj v roku 2017 pod koordinátorskou taktovkou Národného športového centra. Okrem propagácie hlavnej myšlienky #BeActive, zdravého životného štýlu ako aj motivácie ľudí a organizátorov k zapojeniu svojich športových aktivít do tejto celoeurópskej iniciatívy, NŠC usporiadalo úspešnú akciu pod názvom „Detská atletika“.

 
Konferencia Regenerácia a fyzioterapia vo vrcholovom športe

Konferencia Regenerácia a fyzioterapia vo vrcholovom športe

21. apríla 2017 sa aula Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave zaplnila do posledného miestečka. Dôvodom bola konferencia pre športových odborníkov s názvom Regenerácia a fyzioterapia vo vrcholovom športe, ktorú spoločne pripravili Národné športové centrum a FTVŠ UK v Bratislave. Vrcholový šport kladie vysoké nároky na ľudský organizmus. Aby bolo možné eliminovať dôsledky zaťaženia, je potrebné prenášať najnovšie poznatky z medicíny do štruktúry tréningového procesu. Všeobecne platné princípy z oblasti fyzioterapie pomáhajú zvyšovať výkonnosť a odolnosť pohybového systému voči preťaženiu, preto sa stávajú súčasťou športovej prípravy a preto boli aj témou konferencie. Veľkým ťahákom boli prednášky Prof. PaedDr. Pavla Kolářa , Ph.D. (na snímke).

 
NŠC ocenilo výsledky svojich športovcov a ich trénerov za rok 2016

NŠC ocenilo výsledky svojich športovcov a ich trénerov za rok 2016

Národné športové centrum (NŠC) vo štvrtok ocenilo 20 najúspešnejších športovcov a trénerov za rok 2016. V športovej hale Mladosť v Bratislave im ceny odovzdal poverený riaditeľ NŠC Martin Pavlík, generálna riaditeľka Sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR Monika Maršáleková a najúspešnejších športovcov dekoroval minister Peter Plavčan. Za najúspešnejších v roku 2016 boli vyhlásení plavec Richard Nagy s trénerom Gabrielom Baranom a vodná slalomárka Jana Dukátová s trénerom Róbertom Orokockým.

 
Prezident Kiska podpísal zákon o športe, jeho financovanie sa zmení

Prezident Kiska podpísal zákon o športe, jeho financovanie sa zmení

Financovanie športu sa zmení. Prezident SR Andrej Kiska podpísal nový zákon o športe, ktorý má priniesť doň viac peňazí. A to nielen nárazovo, ale aj dlhodobo a systémovo. Právna norma garantuje minimálnu čiastku na šport.

 
Stránka: << 12345 ... 6 >>
Počet na stránku: