Významné udalosti

Národný projekt

Národný projekt "Zvyšovanie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy" bol úspešne ukončený

Národné športové centrum ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR ukončilo národný projekt „Zvyšovanie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy“.

 
Ocenenie najúspešnejších športovcov NŠC a ich trénerov za rok 2015

Ocenenie najúspešnejších športovcov NŠC a ich trénerov za rok 2015

Šermiareň ŠH Mladosť na Trnavskej ulici v Bratislave patrila 4. decembra 2015 od štrnástej hodiny aktérom a hosťom slávnostného aktu vyhlásenia úspešných športovcov Národného športového centra ako priamo riadenej organizácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a ich trénerov príslušného kalendárneho roka. Išlo teda predovšetkým o tých úspešných reprezentantov, ktorí sa presadili a získali úspechy na vrcholných medzinárodných športových fórach a dôstojne reprezentovali Slovenskú republiku. Medzi hosťami nechýbali zástupcovia MŠVVaŠ SR, SOV, VŠC Dukla Banská Bystrica, FTVŠ, SAUŠ, ADA SR, SZTK, zástupcovia športových zväzov a športových klubov SR i zástupcovia obrazových a tlačových médií.

 
Parlament schválil nový zákon o športe

Parlament schválil nový zákon o športe

Šport a práca s mládežou je taká vážna oblasť, že si vyžaduje primeranú pozornosť. Stojí preto za úvahu diskusia, či by nemalo byť po voľbách ministerstvo školstva rozšírené aj o funkciu štátneho tajomníka, ktorý by zodpovedal za sféru športu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini krátko po tom, ako parlament schválil nový zákon o športe.

 
Konferencia pre trénerov mládeže

Konferencia pre trénerov mládeže

Športový tréning mládeže dnes – tak znel názov konferencie, ktorú pripravilo Národné športové centrum v spolupráci s Fakultou telesnej výchovy a športu UK v Bratislave a ktorá dokázala zaplniť 1.10.2015 aulu menovanej vysokej školy záujemcami z radov trénerov rôznych stupňov kvalifikácií širokého spektra športových odvetví, ale aj odborníkov z radov pedagógov, funkcionárov, manažérov či študentov z celého Slovenska. Pozitívne ohlasy a reakcie z radov účastníkov konferencie potvrdili potrebnosť a zaslúženú pozornosť slovenskej športovej obce predmetnej oblasti.

 
Návrh zákona o športe schválený

Návrh zákona o športe schválený

Vláda Slovenskej republiky v stredu prerokovala a schválila návrh zákona o športe, ktorý pripravila odborná pracovná skupina pod vedením predsedu parlamentu Petra Pellegriniho. Dôležitým prvkom návrhu je podľa predkladajúceho rezortu školstva nový informačný systém, v ktorom bude povinnosť zaregistrovať sa. Systém následne zverejní údaje o športových organizáciách, športovcoch i športových odborníkoch. V databáze budú zverejnené aj zmluvy, ktoré preukážu hospodárenie s verejnými financiami, ale aj sponzorské dary - prostredníctvom takzvaného transparentného účtu. Ten, kto bude žiadať podporu z verejných zdrojov, musí mať status 'spôsobilý'. Systém ho takto označí len pri dodržiavaní pravidiel. Ktokoľvek bude mať možnosť verejne sledovať toky a smerovanie a využitie verejných prostriedkov v športe. Vďaka zákonu sa má stransparentniť financovanie a do športu by sa malo dostať viac peňazí, a to nielen nárazovo, ale aj dlhodobo a systémovo.

 
Minister školstva Juraj Draxler prijal úspešných mladých reprezentantov vo vodnom slalome

Minister školstva Juraj Draxler prijal úspešných mladých reprezentantov vo vodnom slalome

Tri zlaté medaily, jedna strieborná a jedna bronzová - s takýmto úlovkom sa dnes vrátili mladí vodní slalomári zo svetového šampionátu juniorov a do 23 rokov v Brazílii. O zážitky sa podelili s ministrom školstva Jurajom Draxlerom, ktorému prezradili, že ich najbližšou ambíciou je dostať sa do seniorskej reprezentácie. Stretnutie sa uskutočnilo hneď po prílete z majstrovstiev sveta. Pripomeňme si, že s medailovou bilanciou sa Slovensko stalo najúspešnejšou krajinou z 33 účastníckych krajín.

 
Oceňovanie trénerov mládeže za rok 2014 pripravilo Národné športové centrum

Oceňovanie trénerov mládeže za rok 2014 pripravilo Národné športové centrum

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler odmenil 77 trénerov za celoživotnú prácu s mládežou, za výnimočný výsledok ich zverenca v roku 2014 a pri príležitosti životného jubilea. Na pondelkovej popoludňajšej slávnosti, ktorú pripravilo Národné športové centrum v Športovej hale Mladosť, si ocenení prevzali odmeny z rúk Ladislava Čambala, generálneho riaditeľa sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR.

 
Minister Juraj Draxler prijal úspešnú reprezentantku Slovenska v snoubordingu Klaudiu Medlovú

Minister Juraj Draxler prijal úspešnú reprezentantku Slovenska v snoubordingu Klaudiu Medlovú

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler udelil dnes v dopoludňajších hodinách audienciu úspešnej reprezentantke a športovkyni NŠC Klaudii Medlovej, aby je zablahoželal k výnimočným výsledkom z majstrovstiev sveta v rakúskom Kreischbergu a zo Svetového pohára v kanadskom Quebecu.

 
Videoprednášky v online študovni NŠC

Videoprednášky v online študovni NŠC

V rámci plnenia úloh v oblasti informálneho vzdelávania sa pribudli do online študovne NŠC videoprednášky zo vzdelávacích aktivít.

 
NŠC ocenilo vyše 50-tku najúspešnejších športovcov a ich trénerov

NŠC ocenilo vyše 50-tku najúspešnejších športovcov a ich trénerov

Národné športové centrum (NŠC) ocenilo takmer 50 športovcov NŠC a ich trénerov za úspechy v roku 2014 resp. v sezóne 2014/2015. Ceny im odovzdal riaditeľ NŠC, rezortného strediska Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Boris Čavajda. Medzi ocenenými nechýbali úspešní hokejoví reprezentanti z projektu SR 20 (na snímke), ktorí si na nedávnych majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Kanade vybojovali bronzové medaily. K najúspešnejším športovcom centra patria aj bronzové medailistky z MS - akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková a snoubordistka Klaudia Medlová. Ďalej si ceny prevzali atléti Michaela Pešková, Marcel Lomnický a Jozef Repčík so svojím trénerom Marcelom Lopuchovským, plavkyňa Barbora Mišendová, či vodní slalomári.

 
Stránka: << 123456 >>
Počet na stránku: