Významné udalosti

MS vo vodnom slalome: Slovenskí juniori sú šampiónmi v 3xC1

MS vo vodnom slalome: Slovenskí juniori sú šampiónmi v 3xC1

Trio Marko Gurecka, zástupca NŠC Marko Mirgorodský a Martin Mračna vybojovalo v záverečný deň majstrovstiev sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v austrálskom Penrithe prvú zlatú medailu pre Slovensko. Singlkanosti triumfovali v pretekoch hliadok 3xC1 juniorov.

 
Vyhlásenie k Medzinárodnému dňu športu

Vyhlásenie k Medzinárodnému dňu športu

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň športu vyhlásený rezolúciou Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov. Je nesporne dôležité tak v medzinárodných, ako aj v národných a regionálnych podmienkach presadzovať myšlienky športu a ich kvalitného naplnenia v konkrétnych skutkoch rozvíjania detského, mládežníckeho i seniorského športu aktivitami rôznych zväzov, združení a komunitných spoločenstiev.

 
XXII. zimné olympijské hry 2014 v Soči sa skončili

XXII. zimné olympijské hry 2014 v Soči sa skončili

Ruskí organizátori ZOH 2014 ukázali počas záverečného ceremoniálu zmysel pre humor. Tentoraz úmyselne zopakovali scénu s "neposlušnou" snehovou vločkou, ktorá sa počas otváracieho ceremoniálu odmietla premeniť na piaty olympijský kruh. "Chyba" vyčarovala úsmev na tvári šéfa Kremľu Vladimira Putina.

 
V Soči už veje slovenská vlajka!

V Soči už veje slovenská vlajka!

V olympijskej horskej dedine nad Soči už veje aj slovenská vlajka. Na akte slávnostného vztyčovania bolo v stredu napoludnie prítomných približne 50 členov zo slovenskej olympijskej výpravy.

 
Športovci NŠC na ZOH 2014

Športovci NŠC na ZOH 2014

Zimné olympijské hry v Soči sa budú konať od 7. do 23. februára 2014. Na tomto podujatí bude Slovensko reprezentovať aj „olympijská desiatka“ športovcov Národného športového centra.

 
Rok v znamení zmien NŠC

Rok v znamení zmien NŠC

Dávame do pozornosti bilanciu aktivít NŠC za posledný rok, ktorú prezentoval Richard Galovič, športový manažér NŠC v športových správach TA3 dňa 15.1.2014.

 
NŠC ocenilo najúspešnejších športovcov 2013

NŠC ocenilo najúspešnejších športovcov 2013

Národné športové centrum ocenilo najúspešnejších športovcov v kalendárnom roku 2013. Ocenenie odovzdali športovcom a ich trénerom v športovej hale Mladosť štátny tajomník školstva, vedy, výskumu a športu SR Štefan Chudoba, prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár, generálny riaditeľ sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR Ladislav Čambal, a riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda.

 
NŠC odštartovalo Národný projekt

NŠC odštartovalo Národný projekt "Zvyšovanie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy"

Národné športové centrum ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR začala prvé školenia v rámci Národného projektu „Zvyšovanie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy“, ktorého základnou ideou je zlepšiť vzťah detí k pohybu a športu pomocou hodín telesnej a športovej výchovy.

 
Stránka: << 1 ... 3456
Počet na stránku: